Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadságolás. Megteheti ezt...

Szabadságolás. Megteheti ezt a műszakvezetőnk?

Figyelt kérdés

Fiatal, pályakezdő vagyok, egy gyárban kezdtem, ugyanis szakmai tapasztalat híján, nem sikerült sehova felvételt nyernem, így maradt egy alternatíva. Lényeg a lényeg: 20 nap szabadságom van, aminek a 70%-ával ugye a cég rendelkezik. Ezt el is vették, maradt 7 napom. Én ezt a hét napot úgy szeretném beosztani, hogy (mivel van egy párom) nyáron egy-két hosszú hétvége.


A héten ez miatt össze is vesztem a művezetőmmel, mert ő válltig állította, hogy Ő rendelkezik a 70%-ával, és el akart küldeni 3 nap szabadságra, azzal az indokkal, hogy 'te még nem voltál, és mást nem tudok küldeni...'.


Ezt megteheti? S ha én kértem egyetlen egy pénteki napra szabadságot, akkor megteheti azt, hogy még 2-őt kiad, anélkül, hogy szólna nekem? Ill. ha ez bekövetkezik, akkor hova, kihez fordulhatnék? Hiszen nálunk nincsen szakszervezet... és mégegy: ha esetleg ki is adja, de én bemegyek (és hát kártyás rendszer van...), akkor azt látják, hogy én ott voltam, és nem írják le... vagy igen?


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. máj. 6. 16:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Had kérdezzem meg mit dolgozol ? Milyen végzettséggel keresel munkát, amit nem kaptál meg?
2016. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémád.

Van 7 napod, amit akkor veszel ki, amikor akarsz.

A maradék 13at meg a főnököd akkor adja ki, amikor akarja. Ez teljesen törvényes.

2016. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Most lehet én vagyok totál hülye, de én sem értem a problémádat. Te is leírtad, hogy a cég rendelkezik a szabadságaid 70%-ával. Most ki akarnak neked adni egy szabit az ő 70%-ukból. Akkor mi a probléma? Nem fogy ettől a "saját" 30%-od.

Akkor mész a nőddel hosszú hétvégére amikor akarsz.

2016. máj. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A törvény az törvény. Ha 0 tapasztalattal egy gyárban kell dolgoznod és már az elején összeveszel a fönököddel akkor hamarosan rengeteg szabad időd lesz. Mivel a próbaidőd lejártakor kivágnak mint macskát sz.rni. Legalábbis ez így szokás nálunk ez van például. És akkor mehetsz közmunkásnak 50 ezerét . Lehet ez nem tetszik de ilyen világot élünk.
2016. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 14/14 A törvény, az törvény ! Mindenkire vonatkozik a munkáltatóra is. Azt a rohadt kevés évi 20 napjának negyedét had vegye ki amikor akarja. Ha ezért jitennék munkaügyi bíróságon milliókat kapna kártérítésnek. Sok ilyen van !


Kérdező magyarázd el, hogy neked jár törvényileg a negyed szabadnapjaid száma és te szeretnéd hosszú hétvégében kivenni.


Mindenkinek joga van rendelkeznie a szabadnapjainak negyedével, kivéve a tanárokat.

2016. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Kérdező magyarázd el, hogy neked jár törvényileg a negyed szabadnapjaid száma és te szeretnéd hosszú hétvégében kivenni. "


De nem vették el a szabiját. Hol írt ilyet?

2016. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!