Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat felnőtt korban...

Kialakulhat felnőtt korban Asperger szindróma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az Asperger szindróma egyfajta autizmus, de lehetséges az, hogy "lappang" az emberben, és gyerekkorban nem feltűnőek, vagy csak nehezen észrevehetőek a tünetek, amik csak később válnak láthatóvá? Vagy akinek Aspergerje van, annak születése óta egyértelműen van, és kész?
2010. júl. 29. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az lehet, h valaki egész életében Asperger szindrómás volt, de csak később jönnek rá, h valójában beteg.pl. azt hiszik, h a gyerek egyszerűen magának való,félénk stb.azt is olvastam, h az Asperger szindrómások nagy részét (30-50%)soha nem diagnosztizálják.
2010. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt én is olvastam, hogy sokaknál sosem diagnosztizálják. Akkor most kicsit pontosítok. Szóval az lehet, hogy valakit gyerekkorban megnézett a doki, és megállapította, hogy nincs Asperger-szindrómája, aztán felnőtt korban megint megnézi, és azt mondja, hogy most már van?
2010. júl. 31. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez genetikai betegség. Az aspergert nem lehet elkapni és nem alakul ki. Szóval ez veleszületett dolog, ami gyerekkorban is észrevehető, csak max nem diagnosztizálják.
2010. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Asperger szindrómának diagnosztikai kritériuma, hogy a tünetek már gyermekkorban (kábé 3 év) jelentkeztek. Az lehet, hogy valakinél már csak felnőttként diagnosztizálják, ha gyerekként hasonló tünetek alapján nem is merült fel a diagnózis. De ha akkor nem voltak, akkor felnőttként mást állapítanak meg. (Személyiségzavar, vagy enyhébb skizofrénia is járhat hasonló tünetekkel, ami viszont tipikusan tizenéves korban vagy fiatal felnőttként alakul ki, jelenik meg.)
2011. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Meg nagyban függ attól h mikor (és hol). Mo-n még manapság sem ismernék fel annyira a tüneteket. Kevés az evvel foglalkozó szakember. Pár évvel ezelőtt meg pláne, szóval orvosok között is lehet vita arról h van e vagy nincs. De manapság egy szakember már nagy valószínűséggel meg tudja állapítani egy 3-5 év körüli gyerekről h van e.
2011. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!