Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magántitok megsértésének...

Magántitok megsértésének számít, ha benézek a szomszéd ablakán?

Figyelt kérdés

Nyilván nem ugye, ha azt magánterületemről tettem. Ha kamerával, akkor nyilván igen , annak számít.


Jogászok! És ha távcsővel nézek be? Az technikai eszköznek minősül?


"másnak a lakásában, egyéb helyiségében vagy az ezekhez tartozó bekerített helyen történteket technikai eszköz alkalmazásával megfigyeli, illetőleg rögzít"


Tehát a megfigyelés (akár kamerával) nem is számít annak, csak a rögzítés?



2016. máj. 22. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Arról a fogalomról hallottál már, hogy kukkolás?


Tökmindegy, hogy te a saját ablakodból nézed hogyan zuhanyzik a kedves szomszéd, vagy az utcáról, a lényeg nem változik.


Persze, csak úgy nem fognak megbüntetni.

Ha a kedves szomszéd feljelent, és a rendőröknek igazolni is tudja, hogy te tényleg kukkolod, nem csak pont véletlenül néztél oda, akkor cumi van.


Ugyanez igaz a videórögzítésre és a távcsőre is.

2016. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ez nem volt alátámasztva semmivel. Csak laikus találgatás
2016. máj. 22. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:

A távcső miért ne lenne eszköz?


Miből következtetted, hogy a megfigyelés nem számít annak? "megfigyeli, illetőleg rögzíti" te magad írtad le...


Ha csak átbámulsz a szomszédhoz, az simán bunkóság, de ha szándékosan kukkolod a magánterületén, azzal már megsérted a jogait.

2016. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Légyszíves olvass alaposan! TECHNIKAI ESZKÖZZEL MEGFIGYELI. Tehát TECHNIKAI!


A kérdésem az igazából, hogy a távcső technikai eszköz-e avagy csak a "műszaki cikk" a technikai.

2016. máj. 23. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy Bepofátlankodsz az èletébe. Szemèlyi jogait sérted!
2016. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Btk. 223. § (1) Aki a foglalkozásánál vagy közmegbízatásánál fogva tudomására jutott magántitkot alapos ok nélkül felfedi, vétség miatt elzárással büntetendő.


(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény jelentős érdeksérelmet okoz.


Én nem tudom honnan szedted, hogy ez magántitok megsértése volna...

2016. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

" 178/A. $ (1) Aki magántitok jogosulatlan megsértése céljából

a. másnak a lakásában, egyéb helyiségében vagy vagy az ezekhez tartozó bekerített helyen történteket technikai eszköz alkalmazásával megfigyeli, illetve rögzíti"


Szerintem erre gondolt a kérdező.

2016. jún. 6. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Szerintem meg a kérdező rohadtul benézte, mert ez a régi Btk. (2013. 07. 01. óta totál hatálytalan), az újban van ilyen, hogy "Magántitok megsértése", a 223. §-ban, ami a már bemásolt cselekményeket rendeli büntetni.

2016. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Távcső is technikai ezköz!
2019. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!