Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd üzletet épít....

A szomszéd üzletet épít. Tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Falunk lakom, közvetlen mellettünk a családi ház alsó szintjét üzletté akarják alakítani.

Eddig is nagyon zavaróak voltak, így ez nem tölt el boldogsággal...

Az utcánk szűk, nincs járda sem, egy autó épp elfér, előttünk és a mi sorunkon az utca végéig árok van, nyilván csak a kapuk előtt van betonozott rész, ahova kocsival be tudnak állni, ha vendégeink jönnek. Na most, ha ez az üzlet megalakul, akkor itt olyan zsúfoltság lesz, előttünk fognak állni a kocsik, meg a mászkálás, hogy az zavaró. Nem ezért költöztünk falura.

A másik, hogy disznótermelők, tehát nyáron folyamatosan disznó szag van, megy a perzselő, se teregetni, se kinnt lenni nem lehet majd.

Nem tehetek semmit ez ellen a ronda jövőkép ellen??



2016. febr. 4. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutya se fog odamenni, ha ilyen a helyzetük, max aki ott lakik és egy falu nem egy nagy létszámú.
2016. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

elvileg az üzleteket be kell jelenti, amiről a járási hivatal küld minden szomszédnak érintettnek egy határozatot és ált. ez ellen a határozat ellen 30 napig fellebbezhetsz és akkor újravizsgálnak mindent, meg jönnek a jogi dolgok, stb.

A disznószag ellen a falu közjegyzőjénél tehetsz bejelentést, aki kivizsgáltatja az esetet és felszólítja a szomszédod vagy megteszi a kötelező lépések. De falun állattenyésztéssel foglalkozhatnak, szóval...

Inkább ilyen lakóövezetbe költözz, ha nyugodtabb életet akarsz, ahol tiltják a haszonállatok tartását, szabályozzák a háziállattartást, komolyan veszik a csendháborítást és korlátozzák a forgalmat.

2016. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az igenyeidet megertem, viszont csodalkozom a kerdesen, mert sztem a falusi elet nem a nyugalomrol szol, en meg ezert költöztem varosba. :) A tipikus falusi elethez ez mind hozzatartozik, tovabba az is, h manapsag a megelhetes ott keres plusz jövedelmet mindenki, ahol tud.

En egy kis falubol szarmazom (200 fös), ott ugyanez volt es ez mindenkinek teljesen rendben is volt, azoknak is, akik oda költöztek (nyilvan hazvasarlaskor is erezni az egesz faluban itt-ott felillano disznoszagot). En egyebkent orvosilag allergias is vagyok a disznohusra, el tudod kepzelni, h milyen erzest okoz a szaga, dehat ebbe születtem, elfogadtam. Most egy 70000-es nagyvaros nyugodt reszen lakom, egy zsakutca vegen. :)

El tudom kepzelni, h nagyobb közsegekben, ahol vannak külön lakoparkok, ott nem engedelyezik a disznotartast, de ha nem ilyen helyen laksz, sztem sajnos nincs eselyed a disznoszag miatt. Az üzlet miatt pedig ugy saccolom, meg fogjak kapni az engedelyt, viszont az autok nem parkolhatnak elöttetek, ha megvasarolod azt a kis reszt (ha megvasarolhato?, önkormanyzatnal erdeklödj). Viszont nem tudom, van-e ertelme, mert hiaba van kiirva, h tilos a parkolas, a gyakorlatban ez ugy zajlik, h mire elvinnek a tilosan parkolo autot, mar el is ment vele a tulajdonos, tehat csak bosszantod magad.

2016. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég hülye szomszédod lehet, ha ilyen szűk utcában akar üzletet építeni. Hagyd rá, hadd építse. Hamar rá fog jönni, hogy kidobott pénz volt.

A disznószag ellen egyelőre nem sokat tehetsz. Brit tudósok állítólag dolgoznak már az ügyön, hogy olyan disznót tenyésszenek, aminek a szaga csak a gazdáig jut el, de hát ugye mindenki hallott már a brit tudósokról, csak épp látni nem látta még őket senki. :-))

2016. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!