Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A garázsunk előtti kb 10 m...

A garázsunk előtti kb 10 m hosszú lejtőn szoktam parkolni mert a garázsban apám autója van bent. A szövetkezet képviselője felszólított, hogy a garázs előtt nem lehet parkolni mert az már nem magántulajdon hanem a szövetkezeté. Jogos e a tilalom?

Figyelt kérdés
Megjegyzés . A garázsok előtti utca fizetős. A lejtőn már nem kell fizetni mert az már a szövetkezeté.A garázsok elé idegen autó pedig nem állhatna mert akadályozná a ki-be állást.A saját autó nem akadályoz. A bérbe adott garázsok előtt sem engedik a parkolást a bérlőnek. Jogos e a parkolási tilalom a garázs előtt?
2016. máj. 24. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Magyarul leparkolsz más magánterületére. Döntsd el magad!
2016. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Mekkora mar... amugy ha van erre vonatkozo szabalyzat, amit alairtatok, akkor jogos a tiltas, csak kerdes hogy szerez neki ervenyt. Birsagolni nem birsagolhat mivel nem hatosag, az autot el nem szallittathatja.


Azert erdekelne a szovetkezet allaspontja, hogy pontosan mire hivatkozva tiltja a parkolo feljaratan a parkolast. En mondjuk telibesz*rnam...

2016. máj. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Kezdjük itt: Milyen szövetkezet? Bár a lényegen nagyon nem változtat, az ő tulajdona, ő szabja a feltételeket.
2016. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szövetkezeti vagyon a tagok közös, oszthatatlan tulajdona. Ezért felelősséggel is tartoznak, de a hasznából is részesülnek.


Akkor most tegyük fel a kérdést újra:

parkolhatsz-e a saját tulajdonú felhajtón?

A válasz igen, természetesen parkolhatsz.

2016. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor most tegyük fel a kérdést újra:

parkolhatsz-e a saját tulajdonú felhajtón?

A válasz igen, természetesen parkolhatsz."


honnan veszed, hogy ő tagja a szövetkezetnek?

leginkább az apja az, azaz esetleg ő parkolhat, nem a kérdező.

a szövetkezet ettől függetlenül hozhat olyan szabályt, hogy a közös tulajdont csak adott feltételek, irányelvek szerint lehet használni (a tagoknak), azaz akár tök jogos is lehet a tiltás.

2016. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint a fenti vitából is látszik, a kérdés megválaszolhatatlan (amíg nem látjuk az összes körülményt).

De azt ne felejtsük el, a minden tett (a tiltási igény is) emberi cselekmény. Szövetkezet nem tilt, a képviselője tilt. Ha van rá felhatalmazása. A szövetkezet (és minden szervezet) működése úgy történik, hogy egyfelől van egy rendelkezés a teljes működésre, másfelől arra, hogy a meghatalmazott képviselő miben és hogy járhat el. Ezeket kell megnézni, és a kérdés megválaszolható.

Még egy eset van: ha hiányos a rendelkezés, azaz például erre az esetre nem tér ki. Ekkor az irányelv: mindent szabad, amit nem tiltanak. Például a képviselőnek szabad tiltani valamit, mert nem kötötték ki, hogy nem lehet. A tiltást pedig lehet semmibe venni, ha nem kötötték ki, hogy ilyen cselekedet (odaállás) nem lehetséges.

2016. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!