Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztálytársam eltörte a...

Osztálytársam eltörte a mobilom, ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Egy 2 hónapos iPhone 6S-ről van szó. (abból is a 128-as)

Dolgozatot írtunk, ki kellett tennie mindenkinek az első padra a telefonját mint mindig.

Mikor beadtuk a dolgozatot, el lehetett venni a saját telefonunkat. Osztálytársam pedig sietett, félrenyúlt, lelökte az enyémet. Kijelző teljesen tropára tört, és nem is kapcsolódik be.


A helyzet az hogy nem akarja kifizetni az osztálytársam a telefon árát. Voltam szervizbe, ahol azt mondták hogy alaplapcsere+kijelzőcsere kellene, nem éri meg, egy új jobban megérné.


Ugye a telefon ára kb 280.000 ft. Ez valóban sok, de az a helyzet hogy ezt nem ám apuci vette, 2012 óta gyűjtöttem pénzt majd az akkori csúcs telóra, pl az elmúlt 2 nyarat végig melóztam.


Osztálytársam kifogása hogy a szülei együtt nem keresnek ennyit, neki pedig még hétvégi bulikba sincs pénze. Ez valóban igaz lehet, de akkor is kárt tett, és 4 év spórolásom és munkám ment kárba.


Ha teszek feljelentést, szerintetek lesz eredménye?

Mert tényleg nem hiszem hogy ő vagy a szülei ki tudnák fizetni. De én akkor sem tudok ebbe belenyugodni hogy volt, most meg nincs.


2016. máj. 25. 19:20
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
31%
Ezért nem kéne engedni, hogy telefont vigyetek az iskolába.
2016. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
32%
Akkor indíts pert az osztálytársad helyett a tanár ellen, hogy ilyen nevetséges szabállyal arra kényszerít, hogy veszélynek tedd ki a telefonod.
2016. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
79%

Nezd, jogilag igazad van, hogy neki kene allni a kart. Gyakorlatilag meg egy emeletes marha vagy hogy egy negyedmillios telefonnal jarsz iskolaba.


Talan most megtanulod, hogy egy nyomorek telefonert nem kene 4 evig gyujtogetni, hogy utana egy perc alatt nullan legyel. Annyi eszed meg nyilvan nem volt, hogy biztositast is koss ra.

2016. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
80%

Egy szó kéne ide: Biztosítás


Ilyenkre gondolnod kellett volna. Dehát ezt mindenki leszarja nem?


Polgári peren nyerhetsz, de ha szegények, akkor max a havi bérből vonhatnak le a szülőknél.


Ami minimálbér körül talán 15-20 ezer havonta.

Így egy év mire visszakapod a pénzt.


De azért remélem jól fogsz aludni, ha neki és a családjának nincs mit ennie a hónapok utolsó hetében, max lisztes krumplit.

2016. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
44%

280k-ból vehettél volna normális telót is, ami nem törik szét, ha leesik a padról.


Meg amúgy is, szeptemberben jön a 7S, a 6S-ed addigra már nem menő, tehát 4 hónapja volt hátra, szinte már félig leamortizált volt, ha így vesszük...

2016. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
42%
B
2016. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
71%
Biztosítást kellet volna rá kötnöd. Én is kötöttem a Microsoft Lumia 640-mre, bedobtam az útra, átmentem rajta a kocsival (mert már agyon volt repedve) és kaptam egy újat.
2016. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
57%
Legközelebb majd telefont veszel, és nem lesz ilyen probléma. Esetleg egy tok sem utolsó dolog. . .
2016. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 tetro ***** válasza:
83%
Jogilag ő felel érte. Gyakorlatilag nincs is esélyed behajtani az összeget. Amúgy meg ennyiért telefont venni... Nem is az ára, de hogy négy évig spórolni rá...
2016. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
87%
Pereld be és hátha, ha annyira nincs pénze akkor majd a nyarat végig melózza. Legközelebb meg köss biztosítást.
2016. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!