Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztosító - káresemény - ezek...

Biztosító - káresemény - ezek normálisak? Mit lehet tenni, ki a felettes szervük (már ha van)?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy az egyik szobában beázástól szó szerint leomlott a mennyezet elég nagy része, kb a fele.


Pont egy frissen felújított, frissen kifestett, frissen bútorozott olyan szoba volt, amit videoszobának használtunk, és ahogy a nagy vakolatdarabok ráestek a rengeteg elektronikára, hát bizony tönkrement sok minden, kamera összetört, mikrofon vevőegységek, állvány, lámpa, stb, tehát lényeg, hogy sok eleve látható kár is van és több olyan, amin külsérelmi nyom csak alig pár karcolás, viszont nem működik azóta, gondolom kapott egy nagy ütést azt annyi, hát ilyen véletlen nincs, hogy pont aznap éjjel romlik el.


Erre a biztosító:


Szerinte a mennyezetleomlás se káresemény, de itt ez a legkisebb kár, mert a sok tönkrement műszaki cikkre meg azt mondja, hogy nekem szakértővel kell bebizonyítanom, hogy azok valóban a vakolat ráesésétől törtek össze és mentek tönkre, de persze a szakértőt nekem kell fizetni, és majd utána eldöntik, hogy fizetnek-e egyáltalán.


Teljesen kiakadtam, mindehhez még jelentkezett is egy kárszakértő ürge telefonon, aki még ugyan semmit nem látott, de azt már közölte, hogy ez nem káresemény abban biztos, de azért egye kukac, ha már úgyis felénk jár majd hétfőn, akkor felugrik megnézni. Mintha szívességet tenne.

Amikor meg mondom neki, hogy mi van? Már hogyne lenne káresemény? Erre a válasz: nézze uram, ne vitatkozzunk, én nem szeretek vitázni, ez nem az, fogadja el.


Hogyne persze, szóval fizetem a lakásbiztosítást, szerintem pont az ilyen esetekre, most történik egyszer egy baromi nagy kár, rájönnek, hogy ez nem a szokásos 5 ezer Ft-os ablakbetörés, és akkor rögtön látatlanba is az a reakció, hogy hát az bizony nem kár, de ha az is, akkor is nekem előzetesen több százezres szakvéleményeket kellene készíttetnem, hogy eldöntsék, fizetnek-e (ami ugye eleve a baromság, mert még ha a szakértő is kimondja azt ami szemmel is látható laikusként is, hogy pl a kamera üvege betört, akkor is jöhetnek azzal, hogy rendben, de végül is én is betörhettem egy kalapáccsal, nem? szóval akkor mi értelme?).


Ilyen esetben mit lehet tenni? Azt úgyse fogadom el, hogy nem káresemény, ez nyilvánvaló, de mi a helyzet a sok elektronikával és a felügyeleti szervvel? Tényleg köteles lennék megelőlegezni a szakértői véleményeket, hogy aztán úgy se fizessenek?



2016. máj. 28. 19:42
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:

verőlegénnyel kellett volna várni a szakértőt.egyik kezét eltörni,a másikkal kitöltötte volna a papírokat.

a pszaf a felügyeleti szerv,de ezt kiguglizhattad volna te is.

2016. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Be kell perelni a biztosítót,de előtte ügyvédet kell fogadni aki elküld nekik egy cirkalmas levelet. Már ettől be szoktak "ijedni" és egyből hajlandók fizetni és kiküldenek egy akkor már kevésbé nagyarcú szakértőt.


Sajnos a hazai biztosítok és embereik ilyenek,erre vannak kiképezve, alapból reflexből elutasítanak mindent ,mert gondolj bele: ha 10ből csak 5 ember egyből feladja ,beijed egy ilyen "magával nem akarok vitázni" stílusú paréjtól és elhiszi ,hogy úgyse nyerhet a bíróságon,meg nem éri meg a szakértőket fizetni,akkor már a biztosító nyert-megmaradt egy rakás pénze. Az ügyfél meg maximum felmondja a szerződést..Na és? Akad elég madár aki fizet.

2016. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen hát ez olyan tipikusan magyar megoldás, na fel nem adom, csak most komolyan nekem kellene kidobnom százezreket szakértőre, és aztán még a szakértő se fogja 100%-ra azt mondani, hogy az bizony a leomlott vakolattól tört be, csak azt hogy betört, azaz csak 90% a bizonyosság, tehát a végén még a bíróságon se áll meg?


és a PSZÁF egyébként mennyire érdemi felügyeleti szerv? szóval értelme is van hozzájuk fordulni vagy showhivatal?

2016. máj. 28. 20:25
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért nem ártana tudni, hogy mi van abban a biztosítási szerződésben. Van-e benne beázásra kockázat, ingóságok biztosítása stb.
2016. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

mindkettőre van, de tételes felsorolás nincs.

most ez is kérdés számomra, hogy adott ha jól emlékszem 2 M Ft ingóság mint biztosított érték, na de ezen belül akkor még tételesen is igazolni kell minden egyes darab származását stb? mert ugye hiába nagy érték egy kamera, ha egyszer vagy külföldön vettem, vagy kéz alatt vettem fél áron stb, vagy akár abszolút hivatalosan vettem, de hát Maon vagyunk, azaz maga az eladó ajánlotta, hogy számla nélkül jóval olcsóbban megoldjuk, stb stb, egy csomó ilyen dolog van ebben.

szóval ez ilyenkor hogy van? a 2 M Ft-on belül automatikusan a károsodott értékeket össze kéne adniuk vagy mindenről számla is kell nekik?

(az egy dolog hogy ők mit mondanak ugye, hiszen minden létező ponton próbálják megakadályozni, hogy fizetniük kelljen, na de jogilag kell-e... ha már az életszerűségnél tartunk, akkor sztem ez pontosan a magyar életszerűségbe bele tartozik, hogy az embernek a legtöbb mindenről nincs számlája ... most nem? van itt nekem 200 ezres puskamikrofon is vadi új, aztán az életben semmivel se tudom igazolni, hogy azt vettem, pedig ráadásul szaküzletben vettem)

Szerződést meg próbálok szerezni, mert naná nincs az se ...

2016. máj. 28. 21:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Tipikus, ezért nem kötök biztosítást.
2016. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi okozta a beázást? Nem a biztosítót védem, csak próbálom kitalálni, miért nem fogadják el. Mert ha pl. rossz volt a tető, az lehet indok arra, hogy elutasítsák.
2016. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ez jó kérdés nekem is, de esélyes a tető is , mert senki sincs felettünk, csak aki ért hozzá, azt mondja h tipikusan beázás okozta jellegű nyomok vannak.

de és miért? akkor erre nem vonatkozik a biztosítás? az a baj továbbra sincs szerződésem ... de majd szerzek, csak akkor se értem, hát én kötök a lakásra, most aztán hogy egy helikopter repül be és attól lesz kár vagy éppen eláztatja valaki, az nem mindegy? hát a végeredmény ugyanaz, tehát kár, és nem kicsi ...

2016. máj. 29. 09:32
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem mindegy. Mert ha te nem tartod karban a házadat (vagy a lakóközösség), akkor a te hibád, ha beázik. Ha volt vihar felétek, akkor talán azt keresztül lehet verni, hogy az bontotta még a tetőt. Ha csak simán el volt hanyagolva, akkor hiába fordulatszám bárhová, nem fognak fizetni.
2016. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem, ilyenről nincs szó. ez egy tömbház és elég új a tetőszigetelés.

aztán hogy az utóbbi idők viharai mennyire és hogyan játszottak közre azt nem tudom, mert volni volt éppenséggel, és ezek szerint pedig mégis fentről jött a víz, hiába új a szigetelés, na de én még mindig ott tartok, hogy nem ezért van a biztosítás?

Komolyan, úgy érzem, mindegy mi van, a biztosítás pont arra nem jó, igazából mindent ki lehet magyarázni... ahogy az ürge is kezdte, hogy hát igen mert lehet ez építési, kivitelezési hiba is blabla, ja hogyne, csak ha minden oké lenne, akkor eleve káresetek se történnének soha.

Nem pont a kockázatot viseli a biztosító?


Ez most olyan dolog, ha bűnözés se lenne egy darab se, rendőrség se kéne, nem?

2016. máj. 29. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!