Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pánikbetegség és szülés utáni...

Pánikbetegség és szülés utáni depresszio mihez vezet?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves kisfiú nagynénje vagyok. Az anyának terhesség utáni depresszióban szenved, mindenkit elutasítása maga körül a férjét is. Most az a helyzet, hogy válás lesz. Mennyi az esély hogy az apának ítélik a Gyereket? Tud valaki segíteni?

2016. jún. 3. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukának pszichológushoz kellene fordulnia mielőbb. Sajnos a depressziónak nagyon súlyos következményei lehetnek. Tapasztalatból mondom, mert nekem volt. Ez egy teljesen más tudat állapot. A válás egyébként még jobban ront csak az anya helyzetén.

Az anya mentális állapotától függ, hogy kinek fogják a gyermeket megítélni.

2016. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

3 éven aluli gyereket csak nagyon súlyos indokkal választanak el az anyjától, főleg ha még szopik.

Az apa kiveszi/kivette a kezdetektől a részét a gyereknevelésből?

Ha az apának ítélik a gyereket otthon tud vele maradni? El tudja látni? (bölcsődének, nagymamának, egyéb rokonnak nem ítélnek gyereket, ha az anyja is képes megfelelően ellátni)

2016. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban tudnál segíteni, hogy elviszed anyukád pszichiáterhez, apukát pedig rábeszéled, hogy inkább segítsen anyukának, ne pedig magára hagyja a sz.rban.

A kisgyereknek attól nem lesz jobb, ha elveszik anyukától, anyuka pedig teljesen tönkreteszi magát, és a továbbiakban arra is alkalmatlan lesz, hogy kapcsolatot tartson a gyerekével.

Szegény nő beteg, segítségre szorul. A házasság arról szólni, hogy a felek segítik egymást a bajban, nem pedig válnak az első komoly nehézségnél.

2016. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban megoldás kéne, méghozzá szakember (pszichiáter). Nem az a megoldás, hogy elválunk és elvesszük tőle a gyereket, mert ez egy kezelhető állapot. Beteg embert magára hagyni és még meg is taposni... Nem túl XXI. századi.
2016. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Pánikbeteg vagyok és szülés utáni depresszióm van! Most belegondoltam, ha valaki emiatt elvenné a gyerekemet, biztos felakasztanám magam.


Szerintem azzal tesztek jót a gyereknek, ha segítetek az anyukának ebből kilábalni.

2016. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Molyember ***** válasza:
0%
Érdekes, senkit sem érdekel, hogy a gyerek milyen traumákat fog hordozni magában egy elutasító, pszichés beteg anya miatt. Jobb lenne elvenni tőle, amíg rendbe nem jön, mert az nem megoldás, hogy a család hülyeségig erőltetett szentsége miatt majd a gyerek költi pár évnyi fizetését pszichológusra felnőttként. Ha nem tudja ellátni anyagi, vagy leki értelemben, akkor legalább ne tegye tönkre.
2016. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy orvosi segítség kell, de nem áll senkivel szoba, a férjét is elnöki magától. Az a jó amit ő Csinál! mindenki más rossz. Erőszakkal nem lehet levinni orvoshoz. Egyedül a gyereket féltem. Ebbe tud valaki segíteni. Esetleg mivel lehetne ra venni hogy ellenben orvoshoz.
2016. jún. 5. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!