Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukák! Szedett valaki...

Anyukák! Szedett valaki szülés után antidepresszánst? Ha igen megbántátok? Mire számíthatok ha szedem? Híztatok? Pánikbeteg és depressziós lettem.

Figyelt kérdés
pánikbetegség, depresszió

2014. szept. 8. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne kezd el szedni, mert egy roncs leszel. Az okot kell kezelni, nem pedig a tünetet, az ok pedig nagyon egyszerűen belőled táplálkozik, ott kell rendet rakni, ehhez persze rengeteg akaraterő kell, ami sajnos általában hiányzik magukat depressziósnak mondott emberekből, pedig az ezerszer többet segít, mint bármilyen szer.
2014. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezalatt mit értesz? Szedtél gyógyszert? Meddig szedted? Milyet szedtél? Hogy gyógyultál meg? Ha részletesebben leírod tapasztalataidat megköszönném.
2014. szept. 9. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha szoptatsz semmiképp ne szedjél antidepresszánst, mert a tejen keresztül rongálja az újszülött idegrendszerét.

Helyette 4 - 6 terápiás (integratív, hipno) óra, és rendbe tesz.

2014. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hallottam már ilyet, hogy valaki szülés után lett pánikbeteg, sajnálatos módon létezik ilyen. Figyelj, ha nagyon rosszul vagy, inkább szedj egy minimális antidepresszánst, ezek az ssri-k már elég jól működnek.


én saját tapasztalatból beszélek, én is, és a párom is pánikbeteg, igy ismertük meg egymást. mi is nagyon sokáig dacoltunk a gyógyszerszedéssel. nem lett jobb, csak húzódott és még jobban elfajult, majd szövődményei lettek (hipohondria a barátomnál, nálam bipolaritás , generalizált szorongás mindkettőnknél) szóval egy minimális gyógyszer jót tud tenni, ha nagyon elviselhetetlen dolgokon mész át. Nyilván ha volt egy két rohamocskád, és picit depós vagy meg szorongsz, akkor lehet elég a terápia is. Nem akarok vitát, ezért irtam le a verziókat, mert az első válaszolónak akkor van igaza, ha enyhe lefolyással jelentkezett nálad a pánikbetegség. Viszont erősebb verziónál érdemesebb egy kis antidepresszánst szedni egy rövid ideig amig jobban leszel.


ami veszélyes az a frontin, meg a többi nyugtató! na az tényleg csak tüneti kezelés!!! rászoktatnak a nyugtatóra, és nem lesz jobb!!! valóban kezelni kell ezt terápiásan, nem nyugtatóval elnyomni a tüneteket!!!


csak sajnos nagyon sok orvos ir fel nyugtatót. na akkor évekig elhúzódik a betegség megspékelődve nyugtatófüggőséggel. na az tényleg gáz! az antidepresszáns csak egy kúra időszak, és nem lehet rászokni!!! ha abbahagyod kiürül a szervezetből.


viszont ha szoptatsz, akkor lehet óvatosabban kell ezt a döntést meghoznod. beszélj szakemberrel, hogy mit javasol. nehéz döntés tudom. Antidepresszáns mondom akkor kell, ha nagyon rosszul vagy. Egyébként rá lehet jönni az okokra egy idő után, de az nagyon nagyon hosszú idő sajnos. Ha szerencséd van, és van elég erőd hozzá, akkor lehet pár rohamocskával megúszod, és felépülsz. Bár akkor is sokszor van visszaesés, depresszióba, vagy generalizált szorongásba, ha az első fellángolásánál nem lett kezelve, csak elnyomva, vagy nyugtatózva az ember. szóval összetett, macerás egy betegség ez tudom, de szerencsével, akarattal, és hosszú munkával ki lehet jönni belőle.

2014. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szedtem semmi ilyesmit, pedig rám akarták tukmálni, aztán szerencsére rájöttem, hogy nem akarat gyengének kell lenni, meg félni, meg stb. hanem össze kell kapnom magamat, mert máshogy egyszerűen nem megy, máshogy csak vegetálni lehet. Az a baj, hogy ezt sok depressziós ember nem tudatosítja magában időben, hanem csak várják, hogy egyszer jobb lesz. Nem lesz jobb, mert gyöngék, mert amíg az ágyból nem tudnak ki kelni reggelente, mert "minden nagyon rossz, és fáj", addig semmi nem fog változni. Igazából én is ilyen voltam, én is azt hittem, hogy ilyen mással biztos nem történik, aztán rájöttem, hogy igen. Másokkal még keményebb dolgok történnek, és csak annyi a különbség köztünk, hogy ők ugyanilyen problémákkal igenis felállnak, felkelnek reggelente, míg én nem. És ezt szánalmasnak tartottam, és tartom most is.
2014. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ma voltam orvosnál. Szorongásos depresszió. Sajnos zsibbad a kezem lábam akarva akaratlanul.

A negyedik válaszolótól kérdezném, hogy ha esetleg beszedem a gyógyszert mire számíthatok? Fejfájás, émelygés , hízás? Milyen gyógyszert szedsz? Nagyon félek ezektől a gyógyszerektől. Úgy érzem 1 hónap alatt sokat javultam.

Eddig is köszönöm a segítségeket!

2014. szept. 10. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:

hát ez mindenkinél egyéni. annyi féle dolog lehetséges. a mellfeszüléstől a szemhéjrángásig, az álmosságig,a szivbedobogásig, hizás, hányinger, lábrángatás, libidó csökkenése, menses elmaradása, bármi. nem ijesztgetni akarlak, de tényleg ezek vannak.

a másik, hogy ki kell kisérletezni neked melyik válik be, egyáltalán nem biztos hogy az első beválik. Ha valami elviselhetetlen dolgot észlelsz magadon, azonnal szólj a dokinak, hogy adjon másikat. Nekem kb a 6. vált be, amire megtaláltunk volt vagy fél-egy év.


nagyon trükkös a dolog, mert nagyon alattomosan jönnek a mellékhatások, azt hiszed ezt te produkálod, és idő kell mire rájössz hogy ez mellékhatás!!! úgyhogy nagyon résen kell lenni! Egyébként valóban egy nagy macera az egész, én tényleg csak akkor ajánlanám ha nagyon elviselhetetlenül rosszul vagy, és úgy érzed ebből már saját erőből képtelen vagy kijönni, és ha úgy érzed, hogy inkább bevállalod a gyógyszerrel járó minden macerát, félelmet és mellékhatást a gyógyulás reményében, mert a jelenlegi állapotod csak sokkal rosszabb eredményhez is vezetne akár (pl öngyilkosság)


Az öngyilkossággal is nagyon csinján kell bánni, mert nagyon alattomos, azt hiszed te gondolod igy, közben meg dehogy, a rossz állapotod gondoltatja veled ezt!!! soha ne higgy neki, ha jelentkezne!!! csak sajna ezeknek a betegségeknek az egyik velejárója az öngyilkossági gondolat vagy szándék! de mihelyt elmúlik a betegség, ez is elmúlik magától, és visszajön az életkedv, úgyhogy soha ne higgy neki!!!


a gyógyszer is szenvedés, de ha nagyon rossz az állapot akkor még mindig jobb mint teljesen padlóra kerülni, és olyat tenni, amit igazából nem is akarsz. (de csak akkor)


a mellékhatásokra visszatérve, ha elkezdenéd szedni a gyógyszert, egyből szólj az orvosnak, hogy rosszul érzed ettől magad, és neki kötelessége lecserélni!!! Nagyon sok féle gyógyszer van, akár antidperesszáns, akár antipszichotikumok, akár hangulatstabilizálók, szóval széles a választék, még akkor is, ha az elős 4-5 se jön be!


sok sikert, fel a fejjel, gyógyulást neked, és mindig gondolj arra, hogy ez csak egy időszakos gödör az életedben, kémia az agyadban semmi több, és ki fogsz jönni belőle, és hamar kisüt a nap újra.


ha ez esetleg csak gyermekágyi depresszió lenne, az szerintem hamarabb el fog múlni mint a sima.

2014. szept. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!