Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ne is számítsak rá, hogy...

Ne is számítsak rá, hogy valaha is visszakapom ezt a pénzt, mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy embernek kölcsönadtam egy elég nagy összeget, abban egyeztünk meg, hogy több részletben majd szépen visszafizeti. Én hülye hittem neki. Ez tavaly történt, azóta se láttam egy fillért se abból a pénzből. Többször szóltam már neki, de mindig azt mondta, hogy most éppen nincs neki, majd a következő hónapban... Viszont most egy pár hónapja "felszívódott", a telefont nem veszi fel, nem nyit ajtót senki, a madarak azt csiripelték, hogy külföldre ment. Csakhogy nekem meg kéne az a pénz, mert így engem fognak megbüntetni, én nem gondoltam, hogy eddig nem kapom vissza.

Mit lehet ilyenkor tenni? Feljelenteni? Vagy így jártam, és ne is reméljem, hogy viszontlátom a pénzem?


2016. jún. 3. 18:54
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem semmi esély. Nekem is volt ilyen, bár az a személy elérhető, de nincs neki pénze arra hivatkozik. Most mit tudok csinálni? Nem adok soha senkinek sem kölcsön. Vagy máskor le kell papírozni valahogy, mert feljelentheted, de mondhatja, hogy semmit sem adtál neki, nem tudod bebizonyítani, max a lelkére hatni.
2016. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az tetszik, hogy csak úgy kölcsönadnak az emberek, de semmi biztosíték sincs, ha nincs munkája miből adja vissza ?


Ezért kér a bank fedezetet, amit te nem tettél. Kb sosem kaosz vissza semmit

2016. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Buktad, jó tanulópénz volt
2016. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség pénzt akármilyen jóbarátnak ügyvéd előtt szerződéskötés nélkül adni bárkinek is.

Buktad a pénzt.

Én olyanról hallottam,hogy a fickó a vállalkozását és házát hagyta ott jókora adóssággal kinemfizetett emberekkel és szökött feleségestől külföldre. Jónéhány évtizede már. A ház omladozik. A bank nem tud vele mit kezdeni.

Őt többet nem látod valszeg és a pénzed sem.


Am mennyiről van szó?

Névtelen az oldal nyugodtan felvállalhatod. Én kíváncsi lennék rá.

2016. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pár százezer.
2016. jún. 3. 20:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Bizonyíték van? Add be a fizetési meghagyást!


Amúgy miért büntetnének téged?

2016. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én már most tudom, hogy hülyeség így adni, de sajnos én is úgy voltam akkor, mikor adtam, hogy az illető majdnem utcára került és megsajnáltam. Persze tudomásul vettem azt is, hogy nincs munkája és azért nem tudja visszaadni,nem lehet mit tenni, legközelebb meg kell gondolni.
2016. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán külföldön megszedi magát, és abból ki tudja fizetni, amennyiben szándékában áll, csak valóban képtelen volt eddig. Azért mérget ne vegyél rá, de a "valaha" is túl erős.
2016. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miután kölcsön adtam neki, pár hónapra rá lett munkája, visszavették kamionosnak, de mindig volt valami kifogása, hogy most másra kellett a pénz, majd a jövő hónapban...


6-os, dehogy van bizonyíték, én hülye megbíztam benne, csak szóban egyeztünk meg.

Azért, mert nekem is vannak, tartozásaim, amiről bizony van szerződés, de én naivan azt hittem, addig simán visszafizeti, mire lejár a határidő.

2016. jún. 4. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
A kamionosok netto 400 körül keresnek szóval jól átb-ott
2016. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!