Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pedofil facebookon. Tegyek...

Pedofil facebookon. Tegyek valamit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az embernek nem lehet 12 évesen facebook fiókja.. Nekem volt. Anyukám az első két évben mindig belépett és ellenőrizte. Most 16 éves vagyok. Szóval anno bejelölt egy férfi. Olyanokat írt, hogy jó lenne ismerkedni meg barátkozni, 36 éves és nagyon személyeskedő volt. Mivel nem jelöltem vissza ismerősnek, csak évekkel később vettem észre az üzeneteit, anyum sem látta. Természetesen nem válaszoltam rájuk, de azért eléggé megrémített, hogy a nevemen szólít és azt mondja, hogy milyen szépen kiállnak a lábaim a vízből.. Mikor megnéztem a képeit, mind ilyen fiatal 12 év alatti lányokról volt kép. És volt rólam is! Mikor most megnéztem, láttam hogy a képet rólam már letörölte, de azért másokról még mindig van. Már 2 éve nem írt mert nem válaszoltam az üzeneteire, de szerintetek nem kéne csinálni valamit? Valahogy jelenteni ezt a facebooknak? Mert most is vannak 12 évesek facen és lehet, hogy van aki visszaír ennek az állatnak.
2016. jún. 12. 22:49
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És nem kérek több pedofil privit köszönöm:'D
2016. jún. 12. 22:57
 2/23 anonim ***** válasza:
Rólad volt képe? Hogy ő van veled? Ezt hogy?
2016. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Leszedett egy képet az oldalamról és beállította profilképnek.
2016. jún. 12. 23:06
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Jelentsd őt a rendőrségen!
2016. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Küldd el neki egy pszichiátria címét. A legjobb amit tehetsz, ha megfenyegeted, hogy feljelented, ha nem megy el kezelésre.

De ha akarod, jelentsd fel simán a rendőrségen!

2016. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tudsz tenni, mert milliószámra vannak ilyen jelölgetők, akár külföldi akár magyar. Azt pedig mindenki magának köszönje hogy ha nem tart be bizonyos szabályokat akkor megtalálják őket is. Mert közösségi oldalakon semmi keresnivalójuk nincs 14 éven aluliaknak, mert őket se kell félteni, egyből megtalálják az olyan oldalakat, videókat ami nem nekik való.
2016. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Eszembe sincs ráírni.
2016. jún. 12. 23:18
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem véletlenül találták ki a korhatárt, amit ti állandó jelleggel megszegtek, a közösségi média üzemeltetői se hülyék, ezért hozták a szabályokat. Nem egy eset van hogy Ukrán oldalakról köszönnek vissza még akár felnőttebb lányok fotói is. Gondolkodni kéne a használatbavétel előtt mert elmehetsz a Yard-ra, ott is te fogsz kellemetlen helyzetbe kerülni hogy miért nem tartottátok be a szabályokat.
2016. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát jó akkor hagyom a fenébe.
2016. jún. 12. 23:36
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Aki fejest ugrik a mélyvízbe annak ellenére hogy kint van a tiltótábla és megfullad azt is a saját felelősség számlájára írják. Hemzseg a facebook, szinte többségben vannak már a 14 éven aluliak és jóval aluliak, arabok jelölgetik őket ezerszámra ismerősnek és próbálják őket becserkészni. Az ilyen embereket pedig képtelenség kinyomozni kivéve ha valaki annyira hülye hogy valós adatokat ad meg. Hiába kapnak el egyet, jön helyette 100 másik ezért nem is foglalkoznak ilyesmivel, csak ha már tettlegességig fajul a dolog, de ahhoz az áldozatnak is olyan ostobának kell lennie hogy találkozzon vele, na emiatt a korhatár. Ez egy végtelen történet az ilyen oldalakon. A lehetőség letiltásra pedig mindenki számára adott.
2016. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!