Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pedofil facebookon. Tegyek...

Pedofil facebookon. Tegyek valamit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az embernek nem lehet 12 évesen facebook fiókja.. Nekem volt. Anyukám az első két évben mindig belépett és ellenőrizte. Most 16 éves vagyok. Szóval anno bejelölt egy férfi. Olyanokat írt, hogy jó lenne ismerkedni meg barátkozni, 36 éves és nagyon személyeskedő volt. Mivel nem jelöltem vissza ismerősnek, csak évekkel később vettem észre az üzeneteit, anyum sem látta. Természetesen nem válaszoltam rájuk, de azért eléggé megrémített, hogy a nevemen szólít és azt mondja, hogy milyen szépen kiállnak a lábaim a vízből.. Mikor megnéztem a képeit, mind ilyen fiatal 12 év alatti lányokról volt kép. És volt rólam is! Mikor most megnéztem, láttam hogy a képet rólam már letörölte, de azért másokról még mindig van. Már 2 éve nem írt mert nem válaszoltam az üzeneteire, de szerintetek nem kéne csinálni valamit? Valahogy jelenteni ezt a facebooknak? Mert most is vannak 12 évesek facen és lehet, hogy van aki visszaír ennek az állatnak.
2016. jún. 12. 22:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó logikája összefoglalva: nem kell foglalkozni a tolvajokkal, gyilkosokkal, adócsalókkal és más törvényellenes cselekedetet végrehajtóval, mert lesz helyette 100 másik.
2016. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
#11 Ez nem logika, hanem a valóság. Te se mész be gondolom az oroszlán ketrecébe ha tudod hogy veszélyes. Az oroszlánt se lövik le, csak miután megzabált. Ennyi a logika.
2016. jún. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Tehát kérdező, bemennél a rendőrségre azzal hogy xy leszedett egy képedet és üzeneteket írt? Ezzel szerinted mégis milyen törvényt sértett meg? A nyilvánossá tett képeid onnantól kezdve hogy megosztod már nyugodtan letölthetőek, a rendőrök max egy jót mosolyognak.
2016. jún. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Baluba ***** válasza:
0%
A legegyszerűbb, ha facebookon írsz rá a rendőrség fb oldalára, hogy úgy gondolod, hogy az illető pedofil. Nem fognak téged zaklatni a korhatár miatt, nem röhögnek ki, mint ha személyesen mész be, és talán még ellenőrzik is a fickót.
2016. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Vigyázz, mert a legnagyobb pedofilok a világ vezetői között vannak.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=eGYTgHmrZhw

[link]

Csak néhány amerikai elnök, aki erőszakolt már meg gyerekeket: Kennedy, Truman, Eisenhower, George H.W. Bush...

2016. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Az nem igaz,hogy felhasználhatja a képedet facen! Ezért feljelentést is lehet tenni és nyugodtan megteheti bárki,akinek a képet kiteszi! Egyik ismerősömnek emiatt lett egy évig büntetett előélete. Poénnak szánta,de a csajnak nen volt az.
2016. jún. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nem pedofil, csak türelmetlen
2016. jún. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6%
Jó ötlet a rendőrség fb.elérhetőségére privit írni. Be is lehet menni,bár akkor hosszadalmasabb lesz. Lenyomozható az IP-címe alapján az illető.
2016. jún. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljunk már meg egy pillanatra. Habár a pedofília nem büntetőjogi kifejezés, így arra mondod, akire csak akarod. Viszont, ha most 16 vagy és két éve írt, akkor nem követett volna el akkor se semmit, ha lefekszik veled beleegyezéssel. Az, hogy személyeskedő és barátkozó, még nem bűncselekmény. Vannak akik szeretik a gyerekeket (talán kicsit kórosan is), de mindenféle hátsó szándék nélkül.

Itt egyedül a képek engedély nélküli felhasználása miatt lehetne polgári pert indítani. #16 ez nem bűncselekmény, kivéve ha van minősítő körülmény is, pl haszonszerzési cél, vagy jelentős érdeksérelem.


Amúgy pedig lehet jelenteni a profilt szinte bármiért, majd kivizsgálják, mint ahogy a 13 éven aluliakét is.

2016. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
9%

Hú,19.hozzászóló,teljesen igazad van. Én csak a 12 éves korig jutottam a történetben,mentségemre legyen,hajnal volt.

Nos,ha 16 éves vagy:és pl. nem hagy békén,akkor is azt teheted,amit írtam,de nem pedofil,max.zaklató.

2016. jún. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!