Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mostantól szülőtartásra...

Mostantól szülőtartásra kötelezhető, a szülő gyermeke! Kinek mi a véleménye a szülőtartásról?

Figyelt kérdés
[link] - Fontos ugyan akkor megjegyezni, hogy az életbe lépő jogszabály alapján csak akkor kötelezhető a gyermek szülő tartásra, ha ".....a felnőtt gyerek csak akkor kényszeríthető szülőtartás fizetésére, ha az a saját megélhetését nem sodorja veszélybe, és ha van neki már saját családja, saját gyereke, az övékét sem." Magyar hiába a törvény, a korábbi Hódmezővásárhelyi példa továbbra is elő fordulhat! A Hódmezővásárhely volt az ahol az idősek otthona, eredménytelenül perelte a szülők gyermekét a szülő tartásra. Hogy miért volt eredménytelen? Azért, mert a gyermeknek nem volt annyi jövedelme, hogy saját magán kívül, a szülőt is el tartsa. Tehát ez a törvény, "nesze semmi fogd meg jól" alapon jött létre. És az idős otthonok épp ezért majd hiába perlik be a gyermekeket, ha a gyermeknek nincs annyi jövedelme, hogy abból szülő tartást hajtsanak be! Épp ezért "nesze semmi fogd meg jól" törvény.

2016. jún. 13. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon nem értek ezzel egyet! Mindenkinek szabad joga, érzése kinek segít ha az rászorul! Anyukámon biztos segítek ha olyan helyzetbe fog kerülni, de apámon aki nem segített nekem és kutyába se vett ne számítson egy fillérre se!
2016. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Ja és az sem érdekel ha törvény kötelez!
2016. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem értek vele egyet ebben a formában. Eddig is kérhetett a szülő rokontartást, ha rászorult. Most viszont akkor is kötelezhető lesz rá, ha állami/egyházi otthonban, elfekvőben van és a nyugdíja nem elég a költségekre. Az senkit nem érdekel, hogy gyerek a saját családját eltudja-e tartani? Így is egyre több család kerül a nyomor szélére.
2016. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
jajistenem,ez tervezet. igaz,nem életszerü,de azért parázni nincs ok még...
2016. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ez sosem lenne para, nálunk mindig mindenki segít anyagilag családon belül.
2016. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válsz író: Nálam igen is para lenne! Ugyanis 1998.-ban, meg állapították, hogy 67%-os rokkant vagyok. Majd 2015.-ben meg állapították, hogy 53°%-os össz-szervezeti egészség károsodásom van! Csak azt nem tudom mitől, csökkent 14%-ot! Mert a betegségem születésemtől fogva meg van. De nem is ezért lenne para az én esetemben, hanem azért mert mindössze 20300 Ft-ot kapok havonta, az 53%-os össz-szervezeti egészség károsodás után. Na már most 20300 Ft/hó-ból nem lehet ön állóan meg élni. Akkor mégis miből fizessek szülőtartást? Jelenleg pedig sajnos, épp a szülöm kénytelen el tartani. Én cserébe szívesen támogatnám és segíteném a szülőmet, de azért 20300 Ft/hó-ból ez lehetetlen.
2016. jún. 13. 17:32
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Lady Lavender, ez annyira nem tervezet, hogy júliusban már hatályba is lép.
2016. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
6 Ilyen az élet, nekem meg más dolog para, mindenkinek van ilyen. Mellesleg ha elolvastad volna a cikket, a te havi 20 ezredből egy fillérrel sem kellene támogatnod senkit, mivel magadat sem tudod ennyiből fenntartani, benne van, olvasd el.
2016. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
ok,kérek akkor törvényszámot.
2016. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
ok,kérek akkor törvényszámot. vagy tervezet-idézetet,ha lehet.
2016. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!