Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20+ éves barátnőm szájrapusziv...

20+ éves barátnőm szájrapuszival köszön az Anyjának és az Apjának is. Csak szerintem fura?

Figyelt kérdés
Eddig még valahogy pont nem láttam ezt, most a szemem előtt történt (pedig elég régóta együtt vagyunk). Eléggé kiakadt amikor felhoztam, azt mondta kisgyerekkorától így köszönnek, nem fog ezen változtatni, meg hogy vidéken sokan csinálják így (kis faluból származik, de Budapesten dolgozunk). Nekem viszont elég kellemetlen a dolog, el nem tudom képzelni milyen lenne mondjuk ez a jelenet egy közös családi eseményen. Kíváncsi vagyok mások véleményére, normális ez? Én Bp-n nőttem fel, és teljesn megrökönyödtem ezen, vidéken másképp van? Köszi a segítséget!

2016. jún. 12. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Én is városban nőttem fel, szóval én is elég ritkán láttam még ilyet, de igaz amit mond, valóban szokás így egyes helyeken. Ott ez a normális :) Szerintem ne foglalkozz vele, mégiscsak az anyja és az apja, nem pedig a szomszédot csókolgatja :)
2016. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Én egy kis faluban élek, kb 1500-an lakunk itt, de még soha senkit nem láttam, hogy a szüleinek szájra puszit adjon.
2016. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Hat engem is megbotrankoztatna, az teny, pedig videken nottem fel, de ilyet sehol nem lattam. Nalunk meg plane nem volt szokas.

Viszont ha naluk ez normalis, akkor fogadd el. Esetleg kerd meg, hogy ha neki nem baj, elotted ne csinalja, mert zavarba hoz vele teged. Minden csaladnak vannak fura dolgai, en ismerek egyet, ahol a huszoneves ellenkezo nemu! tesok egy agyban alszanak, egy kadban furdenek, sot csok is elcsattant mar. A szulok meg fiatalabb korukban is hagytak siman. Na ez az, ami nagyon nem normalis.

2016. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Nincs így vidéken, egy ismerősöm se ad szájrapuszit a szüleinek, pedig régóta faluban lakok... Én szakítanék, számomra ez undorító. Ennyi erővel az apjával is smárolhatnál, hiszen ha előtted őt puszilja szájon... Nekem ez sok lenne...

19L

2016. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Sokfelé szokás, emiatt hözöngeni értelmetlen dolog. Neki ez természetes, ha neked probléma, akkor keress más barátnöt.
2016. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Így van, így szokták meg, felesleges ezen problémázni. Egy család szokásait nem változtathatod meg. Vagy megszoksz vagy megszöksz.
2016. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Ha nekik ez a természetes, akkor el kell fogadni. Vagy ha annyira zavar, hogy ezért belekötsz, akkor keress más barátnőd, de ez téged fog minősíteni, nem őt.

Ez nem főváros kontra vidék kérdése, sok helyen így csinálják, pl. Amerikában is viszonylag gyakori szokás. Én sem tudnám elképzelni, hogy a családtagjaimnak szájrapuszival köszönjek, de ezért nem könyvelnék el senkit "nem normálisnak".

2016. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Ot igy neveltek, ez neki termeszetes. Engem nem igy neveltek, szoval kifejezetten nem tetszik a dolog. Mennyire szebb amikor a gyere arcra puszot ad, mint szajra. Szamomra az intimitas jele es a paromon kivul masnak nem adok szajra puszit. Voltunk egyszer eskuvon..ahol a volegeny amikor sorba alltunk gratulalni, mindenkit szajba puszilt -persze a noket. Kiveve engem mert en celtudatosan az arcomat forditottam oda. Ahany haz annyi szokas. Mindenki csinalja ahogy jol esik. Az en gyerekeimet nem fogom szajba puszilni az biztos.
2016. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Fuj, én tuti szakítanék.

Én a saját szüleimmel, barátaimmal se puszizkodok még arcra se. Felesleges és hülye szokásnak tartom. Azon kívül, hogy csomó betegséget át lehet vele adni, semmire nem jó, csak kötelező formaság. De az illem azt is megkívánná, hogy ne betegítsük meg a másikat vagy jelezzük, hogy emiatt nem puszizkodunk, ezt gyakran elfelejtik a nagy illemkövetésben...

Az meg, hogy ennyire kiakadt mikor rákérdeztél nála jelzi, hogy tudja ő is hogy nem normális, de ezt szokta meg úgyhogy nem fog rajta változtatni.

2016. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Én is városban nőttem fel és a legjobb barátnőméknél ugyan ez a szokás, de ahogy észrevettem csak a nőknél (anyuka, tesó, nagymama). Én is furcsálltam eleinte, de náluk ez a szokás, nem szólok bele.
2016. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!