Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő csak addig szereti...

Sok szülő csak addig szereti a gyerekét amíg kicsi?

Figyelt kérdés
Az én szüleim ilyenek. Amíg kicsi voltam, nagyon szerettek, mindent megadtak, amire szükségem volt, aztán felnőttem, és egyre kevésbé érdeklődnek felőlem. Mióta nem lakom otthon (6 éve), szépen lassan leépült a kapcsolatunk. Hetente egyszer beszélünk telefonon pár percet, megkérdezik mi újság, és kb ennyi. Havonta egyszer meglátogatom őket, közös családi ebéd, lefutjuk a kötelező udvariassági köröket, de sokszor úgy tűnik, hogy alig várják, hogy elmenjek végre. Olyan kínos az egész, fogalmunk sincs róla miről beszélhetnénk egymással. Szinte már nem is ismernek, nem tudják mi történik az életemben, csak a nagyon jelentős dolgok érdeklik őket (betegség, munkahelyváltás, költözés, stb). Ez normális? A felnőtté válás része, hogy az ember ennyire eltávolodik a szüleitől?
2016. jún. 12. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom rajtad is múlik a kapcsolattartás, egyébként nem, ilyen mértékben nem normális és a legtöbb szülő nemcsak kisgyerekként szereti a gyerekét.
2016. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ebböl azt szüröd le, hogy már nem szeretnek, mert elfogadják a teljes önálloságodat?
2016. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

én is sok esetben ezt látom,hogy amíg kicsi a gyerek addig ő anya/apa szeme fénye, mindent megadnak neki,büszkék rá stb.. aztán ahogy elkezd nőni ,kamaszodni,felnőtté válni már nem olyan érdekes. sokan nem is tudják elviselni,hogyha a gyereküknek más szemléte ,felfogása lesz az életben. emiatt valóban tényleg eltávolodnak egyes családokban. nem ez lenne a normális szerintem.

ha egy gyereket vállal az ember,akkor az akkor is a gyereke marad,hogyha 30 éves lesz. lehet már nem olyan cuki és lehet voltak olyan döntései amivel nem ért egyet a szülő..de ez van, nem tulajdon a gyerek,hogy rendelkezni lehessen felette.. saját gondolatai ,elképzelései vannak.. ez a normális.

sok embernek nem is lenne való gyerek, mert tényleg leragadtak azon a szinten,hogy a pici babák cukik és mindent megtesznek érte,de ahogy nő már le van szarva.

2016. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom,mennyi idôs vagy. Ha van külön családod már,heti 1xi telefon pont elég. Ha gond van,nyilván többször hívjuk egymást,akár naponta is. A látogatásokról: az is számít,milyen messze éltek egymástól. Én 2 hetente osztottam be. Ha gond van,megyek gyakrabban.

Nem hiszem,hogy egy felnőtt ember mindennapi apró-cseprő gondjaival hívja fel a szüleit. Attól felnőtt,h megoldja.

Nem ismerem a körülményeket,a véleményem mondtam el.

2016. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja,és egy szülő mindig szeretni fogja a gyerek€t(már normális esetben),csak másképp. Amíg kicsi,kielégíti a természetes szükségleteit,ez van előtérben ( pelus,enni,inni,dajkálni,elalratni),ha sulis,ehhez az agyát,testét edzeni,persze eközben biztonságot is nyújtani,mind érzelmileg,értelmileg,anyagilag.

Amikor felnőtt már, akkor is tudja,h számíthat rám,de ne is haragudj,a mindennapi anyagi szükségleteiről akkor már gondoskodjon,bár,ha tudok,segítek,de ha külön él,ne én finanszírozzam már ezt.

2016. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem várok el anyagi támogatást, és azt se, hogy megoldják helyettem a problémákat. Inkább az zavar, hogy tényleg úgy tűnik nem érdekli őket mi van velem. Például elkezdek beszélni valamiről, munka, barátok, bármi, rögtön letorkolnak, és elkezdenek tök másról beszélni. Ha épp ott vagyok egy hónap után pár órára, miért pont akkor kell megbeszélni, mi történt az ötödik szomszéddal? Úgy érzem, teher nekik a jelenlétem, és csak azért viselnek el, mert a kötelességüknek érzik. Pont ezért már én is csak kötelességtudatból látogatom őket. Lehet ez ilyen ördögi kör. Családom még nincs egyébként.
2016. jún. 12. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Igen.
2016. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Általában a probléma ott kezdődik amikor szabad akaratodat akarod érvényesíteni, és ez nem egyezik az övékkel.

Van ahol megpróbálják befolyásolni (rengeteg ilyen kérdés van fenn), van ahol lesz..... és van ahol egyik sem.

2016. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,a szüleim,meg én is azzal kezdjük:mi újság,mi van veled,veletek?

Ha ez nem őszinte érdeklődés,akkor vázold fel,kérlek,számodra mi lenne az?

Nem gúnyolódok,őszintén segítenék.

2016. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!