Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem ebben az esetben?

Feljelenthetem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van a facebook-on egy csoport, amiben licitálni lehet különböző árukra, amit aztán az admin megrendel Kínából. Az összeget előre kell utalni neki. Az admin most a Kínai újévre hivatkozva azt állítja, hogy 2 hónap rendelései a rendszer "megbolondulása" miatt nem érkeztek meg. Nem tudom ez igaz-e, az én két árum közül az egyik azért nem érkezett meg, mert nem azt a nevet adta meg, amit kértem, ezért a csomag visszafordult, a másik meg azért, mert állítólag nincs olyan színben, amit választottam. Most már nem válaszol a üzeneteimre sem, hiába írtam, hogy kérem vissza akkor a pénzt. Más tagok is vannak, akik nem kapták meg az árut, és a pénzt se vissza.

Feljelenthetem ezek miatt? A Facebook-beszélgetést elmentettem. Ha feljelenthetem, elérhetek vele valamit? Hol kell ezt intézni? A rendőrségen? Van valami díja? Milyen adatokat kell megadni? (A címét nem tudom.) Nem nagy összeggel tartozik, de ez nálam elvi kérdés.



2016. jún. 15. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
szerzodesed van e? Mert amúgy csak utaltal neki es ennyi ha nincs kötelezettsége ezért cserébe sehol sem írásba foglalva...
2016. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Senkinek sincs szerződése, de az üzenetből egyértelműen kiderül, hogy mire kapta a pénzt, és el is ismerte, hogy megkapta. Az egész csoport erről szól, hogy ő megrendeli a cuccot, amire előre elküldik neki a pénzt. A csoport amúgy "Titkos"-ra van már állítva.
2016. jún. 15. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Elmehetsz a rendőrségre, de te is részt vettél ebben az illegális tevékenységben, én nem forszíroznám a dolgot, főleg hogy fb-beszélgetés nem ér semmit.


Inkább vond le a tanulságot és ne kockáztasd a pénzed ilyen hülyeségekkel.

2016. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ebben mi illegális részemről??
2016. jún. 15. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez illegális. Jelentsd a NAV-nak.
2016. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Tanulópénz. Nem utalgatunk vadidegen embereknek semmit. Rendelni te is tudsz Kínából, nem egy nagy ördöngösség.
2016. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na meg előreutalással?! 😱
2016. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!