Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a szomszédom...

Feljelenthetem a szomszédom drótozásért?

Figyelt kérdés

5 éve direkt mind a három oldalon a kertemnek kicseréltem a kerítést olyanra amin nem lehet átlátni.

Erre most drónozik a szomszéd gyerek, engem idegesít.


Az oké hogy nem irányítja át, de átlát.

Biztos hogy nincs semmi engedélye, mert megkérdeztem tőle, egyszerűen az apja megvette neki a 300.000 ezres drónt a boltban, és használlja.


Így, hogy nincs engedélye, szerintetek mi fog kisülni a dologból?


2016. jún. 12. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Igen, feljelentheted. Az engedély nélküli drónozás illegális, ajánlom ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=TFY8qkB9s7g

2016. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
100%
Feljelentheted. Semmit sem fognaj csinalni vele. Hacsak nem te vagy az Viktor.
2016. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, engedély kell hozzá, de ezt sosem értettem, hogy miért kell rögtön feljelentéssel kezdeni valamit - aztán megy a "csodálkozás", hogy miért mérgesedik el a szomszéddal a viszony.


Nagyon egyszerű: odamész, megbeszéled a szüleivel, hogy ugye tudják, hogy a drónozáshoz engedély kell (jó eséllyel nem is tudják) és hogy van-e nekik ilyenjük? ha nincs, akkor legyenek szívesek abbahagyni a drónozást.

Mivel magad is azt írod, nem irányítják át, ezért nem hiszem, hogy eleve rosszindulatúak... Normálisan, emberek módjára meg kéne tárgyalni velük :-)

Ja, és megmutathatod neki a videót, amit az előttem válaszoló írt (kb. a 15.-ik perctől vannak a fontos tudnivalók)


Nekem, ha problémám van, átmegyek, megbeszélem, s nagyrészt megoldódik a probléma. Nem mindig, de általában sikerül közös hangot találni :-)

2016. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

"Az oké hogy nem irányítja át, de átlát."


Szörnyű min mész keresztül, hogy egy ember megláthat téged a saját udvarodon. Szerintem a kerítésed fölé emelj egy tetőszerkezetet, de mondjuk egyszerűbb lett volna tanyára költözni, ha ennyire láthatatlan akarsz lenni.

2016. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!