Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Párkapcsolati erőszak, mennyit...

Párkapcsolati erőszak, mennyit kaphat érte?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,ha feljelenteném az ex barátomat mennyit kapna érte? Több mint 2 éven át volt velem erőszakos,többször is megvert/megütött,aminek sokszor nyoma is vol. Az utolsóról látlelet is készült,elv könnyű testi sértés.A volt barátom verbálisan is bántott ,mindent a fejemhez vágott,sokszor zsarolással érte el a szexuális cselekedeteket,ha nem tettem meg ,megsértődött,hogy nem szeretem,én sosem akarom ezt stb, így sokszor muszáj volt bele mennem,persze akkor nagyvonalú an közölte ,nem kell ha nem akarom...na persze..ha valmi nem tetszett neki akár erőszakkal is ha magamtól nem "akartam" akár sebesre ütötte a hátsóm ,hiába tiltakoztam,szerinte ,megérdemlem,ha nem értek másból.Meg is fenyegetett azzal is,hogy megöl,engem és az anyukámat,nagymamámat.Szerintetek mit kapna ezért ,ha egyáltalán kapna valamit?

#büntetés #párkapcsolat #erőszak #verés #verbáliserőszak #törvény ek
2016. jún. 17. 11:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De tudom ,mert meg írta nekem uzenetben ,ő saját maga,hogy igen ezt meg azt tette és ezt nem kellett vna csak azért,hogy vissza fogadjam..
2016. jún. 17. 11:29
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha feljelented valoszinuleg zaklatasert elitelik, azt javaslom kerj tavoltartasi vegzest is, mert akkor ha tovabb csinalja konnyebben lehet ellene jogilag eljarni. A veresert fogalmam sincs mit kapna ennyi ido utan, kar volt vele ilyen sokat varni. Sok sikert es kitartast!
2016. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha kiteregeted az ügyet a bulvársajtónak, jobban meghurcolják, komolyabban megbűnhődik, mint amit a jog szerint kaphat.
2016. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Kapcsolati erőszak67


212/A. §68 (1) Aki gyermekének szülője, továbbá az elkövetéskor vagy korábban vele közös háztartásban vagy egy lakásban élő hozzátartozója, volt házastársa, volt élettársa, gondnoka, gondnokoltja, gyámja vagy gyámoltja sérelmére rendszeresen

a) az emberi méltóságot súlyosan sértő, megalázó és erőszakos magatartást tanúsít,

b) a közös gazdálkodás körébe vagy közös vagyonba tartozó anyagi javakat von el és ezzel a sértettet súlyos nélkülözésnek tesz ki,

ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott személy sérelmére rendszeresen követ el

a) a 164. § (2) bekezdése szerinti testi sértést vagy a 227. § (2) bekezdése szerinti becsületsértést, bűntett miatt három évig,

b) a 164. § (3) és (4) bekezdése szerinti testi sértést, a 194. § (1) bekezdése szerinti személyi szabadság megsértését vagy kényszerítést, egy évtől öt évig

terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Kapcsolati erőszak elkövetőjével szemben kitiltásnak is helye van.

(4) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető.

2016. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

Megjött végre az érdemleges válasz, 14-nek köszönjük.



Akkor tehát egytől öt évig.

2016. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Mr.Pofon véletlen félrenyomtam , termédzetesen a hasznos jelet akartam :D bocdir
2016. jún. 17. 14:05
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem éltek együtt, nincs gyerek, csak udvarolt neki. És két év után jött rá hogy veri. Az sms-t ő is írhatta a barátja telójáról saját magának. Nem bizonyítható.
2016. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Utolsó : mikor írta már nem is volt a városunkba ...
2016. jún. 17. 14:46
 19/25 A kérdező kommentje:
Meg amúgy együtt élt velem,alig járt haza már
2016. jún. 17. 14:49
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem volt bejelentve hozzád, amit te összehordassz, az kamu is lehet.
2016. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!