Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik jogszabály jogosította...

Melyik jogszabály jogosította fel a migránsokat arra, hogy keresztül- kasul vándoroljanak Európán?

Figyelt kérdés

Gondolom volt valami jogalapja annak, hogy ők eldöntötték, hogy meg se állnak Svédországig.

Vagy tényleg önkényesen eldöntötték, hogy ők ezt megtehetik?


2016. jún. 19. 12:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Maradjunk azért a kérdés jogi oldalánál. 2. kommentnél be van már linkelve a vonatkozó rendelet, abból egy fontos részlet:


A menedéket nyújtó ország területén jogtalanul tartózkodó menekültek

1. A Szerződő Államok az országba való jogellenes belépésük, vagy tartózkodásuk miatt nem sújtják büntetéssel azokat a menekülteket, akik KÖZVETLENÜL olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk az 1. Cikkben foglalt meghatározás értelmében veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.


Akiknek ez nehezére esik értelmezni: Csak addig mehetnek, míg el nem jutnak az ELSŐ biztonságos országa. Amint azt elérték egyből jelentkezniük kell a hatóságoknál.


2. A Szerződő Államok nem korlátozzák az ilyen menekültek mozgási szabadságát a szükséges mértéket meghaladóan és ilyen korlátozásokat csak addig alkalmaznak, amíg jogi helyzetük az illető országban rendezést nem nyert, illetőleg más országba nem nyernek bebocsátást.


Ez pedig azt tisztázza, hogy addig ott kell maradniuk (bár azon belül szabadon mozoghatnak, ha rendeződik a jogviszonya), míg másik országba való belépésre engedélyt nem kapnak.

2016. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 tetro ***** válasza:

14.35

nem tudtam, hogy én mi vagyok. jó tudni.

2016. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon szanalmas amikor az 56'os magyarokat ezekhez a gazdasagi bevandorlokhoz hasonlitjak. Akkor a magyarok az utolso verukig harcoltak a szovjetek ellen es csak akkor mentek nyugatra amikor a karhatalom mar mindenhol gyozott, ellentetben a szirekkel, irakiakkal ahol csak kis teruleten folynak harcok es akik nem is akarnak a sajat szabadsagukert es hazajukert harcolni. A befogado orszagban nem orditottak, nem koveteloztek, nem gyujtogattak kukakat, nem kovettek el terror merenyleteket, nem eroszakoltak noket hanem orultek egy tal levesnek es beilleszkedtek. Kicsit van kulonbseg nem?
2016. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
50%
Csak éppen nem hasonlítottam semmit semmivel, csak próbáltam rámutatni a kérdezőnek, hogy ilyen alapon minden ember minden mozdulatát indokolja meg valamelyik jogszabállyal.
2016. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

ak próbáltam rámutatni a kérdezőnek, hogy ilyen alapon minden ember minden mozdulatát indokolja meg valamelyik jogszabállyal."


Én meg erre leírtam, csak épp törölték:

Igen, ha a rendőr igazoltat, akkor igazolnod kell, hogy jogosan tartózkodsz az utcán. Más kérdés, hogy ezt azzal, hogy mutatsz egy személyit, el van intézve. Igazolod hogy magyar állampolgár vagy, ezzel pedig automatikusan megkapod a jogot.Ha kiderülne hogy nem vagy olyan, aki jogosan tartózkodik, akkor visznek befelé. Nyilván egy Unión kívülről érkező személlyel szemben ez megáll. Ezen szerintem sokat nem kell agyalni.

2016. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
De a kérdező azt szeretné, hogy mutassuk meg a jogszabályt, ami alapján joga van átvándorolni Európán. Tehát a mi példánk esetében azt jelentené, hogy mutassad meg melyik jogszabály engedi, hogy az utcán tartózkodj. Egyébként már megválaszoltam azt is melyik jogszabály jogosítja fel a menekülteket, leírom mégegyszer. "Minden személynek joga van az üldözés elől más országban menedéket keresni és a más ország nyújtotta menedéket élvezni.'
2016. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Ahogy már más leírta, nincs joga szabadon vándorolni.

Nem tudom mit nem értesz ezen?!

2016. jún. 19. 20:38
 28/36 A kérdező kommentje:

Jah és egyébként az alaptörvény írja le, hogy szabadon mozoghatsz.

Van egy kis különbség egy állampolgár meg egy csavargó között.

2016. jún. 19. 20:41
 29/36 anonim ***** válasza:
Min mit nem értek? Hogy valaki minden forrás nélkül leírja, hogy nem vághatnak át Európán szabadon, miközben még ki is emelem a részt, ami megadja rá a jogot, azon tényleg nem értek semmit.
2016. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Tudod van egy tiltott határátlépés nevű bűncselekmény.

Szeretnél még valamit?

Szerinted a vízumokat minek találták ki??

Egyébként nem emeltél ki semmit.

Innentől kezdve meg lezártnak tekintem a vitát, kezd uncsi lenni ez a sza+++ás meg kommenttörölgetés.

Szánalmas és gyerekes.

2016. jún. 19. 22:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!