Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalosan kiskorú vehet ki...

Hivatalosan kiskorú vehet ki albérletet/szobát?

Figyelt kérdés
Én speciel szobát vennék ki, mert egy másik városban folytatom a középiskolai tanulmányaimat, de mindenképp estin, hogy mellette dolgozzak is. De nem ez a lényeg... Már találtam olyan szobát, amit ki tudnék venni, és nem sok, pontosan 2 hét választ el a nagykorúságtól. Ekkor már aláírhatom pl. a szerződést? Vagy az is elég, hogyha egy nagykorú barátom velem van? Szüleim tudnak róla, és támogatnak benne, de egy kicsit távolabb megyek tőlük, és ők dolgoznak, nem tudnak emiatt eljönni.
2016. jún. 19. 15:39
 1/1 anonim válasza:

Szia.


Törvényben nincs konkrétan megfogalmazva. Ez a kiadótól függ, viszont nagyon keveset találhatsz, aki kiad neked. Ennek egyszerű az oka: bármi történik, még nem vagy felelősségre vonható... Ha még is kiadnak, mindig kezest szoktak kérni. (Kezes= vállalja, hogy helyetted megtéríti a kárt, helyetted bármi gond miatt őt vehetik elő, akár rendőrség is.)

Szerintem beszélj a kiadóval, hogy foglalja a szobát és mikor nagykorú leszel, ugye már nem sok, azonnal írhatod alá. Ilyenkor viszont szoktak valamit kérni cserébe, hogy lefoglalják a szobát, általában pénzt.


Sok sikert, írj, hogy ment. :)

2016. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!