Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kiskorú hivatalosan...

Egy kiskorú hivatalosan elmehet szülő nélkül - TB által támogatott - pszichiátriai gondozóba?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Már voltam TB alapon pszichiáternél, szülő nélkül (nyugtatót is írt fel, amit már nem szedek) de utólag a szülő tudtával, de nem tudom, vonatkozik-e erre jogszabály, hogy mehetek-e, mert egyrészt nem tudom tovább folytatni ezzel a pszichiáterrel a kezelést (egyéb okok miatt), másrészt, másik iskolában folytatom a tanulmányaim, ami egy másik városban is van. Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert ahol jelenleg lakom, kisváros, és nem annyira számítanak a szabályok, ahogy észrevettem, és ahol folytatnám, egy megyeközpont. Szorongásos személyiségzavar és depresszió, ami megállapításra került. Igyekeztem változtatni, harmonikusabb életet élni, sok gyógynövényt kipróbáltam, de nem sikerült, úgy érzem, szakemberre van szükségem, de nem szeretném, hogy a szüleim is eljönnének velem. Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 16. 20:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem tartom kizártnak, hogy csak azért fogadtak, mert a kisvárosból adódóan Ő az egyetlen pszichiáter, aki itt dolgozik, ezáltal nem is volt más választásom. Gyermekpszichiáterhez nem szeretnék. Hm, vagy az is egy megoldás, hogy kérjek egy "szakvéleményt" a helyi pszichiátertől, hogy voltam már nála...?
2015. júl. 16. 20:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Vigyél véleményt az orvostól aki eddig kezelt. Így biztosan elfogadnak a másik városban.
2015. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16 év fölött már létezik orvosi titoktartás, onnantól kezdve illik fogadniuk szülő nélkül és ha te nem akarod hogy beszéljenek velük akkor max aláíratnak veled egy papírt hogy te ehhez nem járultál hozzá. Én ugyan 18 voltam amikor elmentem pszichiátriai gondozóba, de az alapján amit a doki mondott ezt szűrtem le. És még 18 éves létemre is alá kellett írnom ilyen szöveget, amikor ő magától már inkább beavatta volna a szülőket. Ők később is csak azért lettek tájékoztatva, mert a betegségem miatt kimaradtam lassan a suliból is és egy idő után be kellett vallanom.
2015. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!