Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lakcímet szeretnék változta...

Ha lakcímet szeretnék változtatni, akkor az új cím szerinti okmányirodában kell intézni, vagy lehet máshol is?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy ha egy vidéki (nem Pest megyei) településre szeretnék bejelentkezni állandó lakcímre, azt el tudom-e intézni Budapesten valamelyik okmányirodában, vagy az adott településhez tartozó okmányirodában tehetem csak meg? Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 26. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt lakcímkártyám, elköltöztem és újat kellett csináltatnom. a pol.mesteri hivatalba adtak egy űrlapot, azt kitöltöttem bevittem + a régi lakcímkártyámat és ennyi. Nem kértek pénzt! 2 nap múlva ajánlott levélként meg is jött az új!
2008. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, miért kell lepontozni. Leírtam, hogy velem ez hogyan történt, és elhihetitek, hogy nem kitaláltam. De azért kösz!
2008. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a lakcímkártyát a helyi okmányirodában vagy a polgármesteri hivatalban kell. Útlevelet, jogosítványt, személyit bárhol lehet, de a lakcímkártyát az ott ahol a lakcímed lesz.
2008. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a lakcímkártyát a Polgármesteri Hivatalban is lehet intézni, viszont nem értem a kérdés okát. Ha már úgyis az új lakóhelyedre költözöl akkor nem lenne egyszerűbb helyben intézni a dolgokat?
2008. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Az ország bármelyik okmányirodájában elintézheted, de jobban jársz ha egy nagyobb városba mész,mert ott azonnal megcsinálják,vidékről pedig postázzák a városba és onnan hozzád, tehát tovább tart.
2008. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor is két nap alatt megvan az egész!
2008. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!