Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam újként egy telefont...

Eladtam újként egy telefont amit én újként vettem az ebayen. Garanciát nem vállaltam rá. Az eladó pereskedni akar mert meghibásodott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vettem ebayen egy új iPhone 5S-t. Apple garancia nem volt rajta, ezért eladtam jófogáson, újként hirdetve 80 ezer Ft-ért. Az eladónál kb. 1-2 hónapon belül meghibásodott. Most azt mondja hogy köteles vagyok visszavásárolni, különben már megy is az ügyvédjéhez. Leírtam a leírásban hogy Apple garancia nincs rajta, leírtam hogy vélhetően garanciában újra cserélt készülék. Az eladónál meghibásodott, bevitte szervizbe ahol kiderült, hogy csak a kijelző és a ház új és ráadásul utángyártottak. Adásvételit nem írtunk. Mi legyen? Köteles vagyok visszavásárolni? Vagy mondhatom neki nyugodtan, hogy tereljük jogi útra?

2016. jún. 23. 12:56
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 27. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!