Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nappal nehezen tudnátok...

Ha nappal nehezen tudnátok megoldani az alvást, bevállalnátok olyan munkát, ahol éjszakázni kell?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nappal nem tudsz aludni, akkor hiába vállalod be, nem fogod sokáig bírni. De mit jelent az, hogy nehezen tudnád megoldani? Persze ha nagyon kell a munka és nincs más lehetőség, akkor nyilván muszáj.
2013. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Zaj, időhiány, este jól alszok, de nappal ez nem az erősségem. Ha most elkezdem azt a képzést, ami megfogalmazódott a fejemben, akkor muszáj lesz éjszakázni 12 órában. Tanácstalan vagyok, erre csak én fogok tudni válaszolni, de nem igazán van miből válogatni, esetleg valami tapasztalata lenne valakinek ezzel kapcsolatban?
2013. szept. 25. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Még nem dolgoztam rendszeresen éjszaka. De annyit tudok, hogy este csak úgy tudok elaludni, ha csend van. Viszont volt olyan, hogy nappal aludtam, akkor egyáltalán nem zavart semmi, se zaj, se fény.

Ki kell próbálni. Sok mindenhez hozzá tud szokni az ember.

2013. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A párom sok év alatt sem szokott hozzá a nappali alváshoz, melatoninnal legalább aludni tud, de így is annyira aktív és szellemileg friss az ébren töltött óráiban, mint egy zombi.

Ha arra van szükség, hogy az éjszakás napokon is csináljon valamit az ember nappal vagy az éjszakás munkához kell némi frissesség, akkor lehet, hogy nem jó ötlet bevállalni, de ezt én így nem tudhatom távolból és előre...


Én valószínűleg nem vállalnám be, mivel én nem tudok éjszakázni s már akkor kivagyok, ha a hajnali órákban nem alszom, annak a napomnak lőttek... Csak akkor próbálkoznék meg vele, ha tényleg muszáj lenne, aztán vagy sikerülne, vagy nem :-/

2013. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Idő kell amíg megszokja az ember a nappali alvást. Azt neked kell tudnod, hogy bírnád-e.
2013. szept. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem váltott műszakban mész, könnyű megszokni. Én valamikor tizenkét évig csináltam. Szerettem és jól kerestem vele.
2013. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van egy Melatonin (bioMelatonin) nevű természetes hormon alalpú készítmény. Ez egyszerűen pótolja a szervezetben a sötétedéskor keletkező hormont, ez mondja meg az agynak, hogy most már ideje aludni. A légiszemélyzetek is állandóan használják, mert össze-vissza repkednek az időzónák között, és nem mindig ott zárják a napot, ahol éppen sötét van. Én nagyon rossz (éber) alvó vagyok, ezt gyakran használom eredménnyel.
2013. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!