Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám be akar perelni egy...

Apám be akar perelni egy szóban kötött megállapodás miatt. Mi történhet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy baromi faramuci helyzet, és azt is, hogy gáz, de nekem meg ebben kell élnem: Szóval 19 éves vagyok, nappalin tanulok egyetemen, ösztöndíjakból és árvasági ellátásból tanév során ellátom magam, de októberben megígérte, hogy fizeti az internet előfizetésem, amit március óta én fizettem, de most nyáron nem tudom, és mikor szóltam neki, kiakadt, meg ügyvéddel fenyegetett (volt már rá édesanyám esetén példa, hogy tényleg jogi útra terelt valamit), és nem tudom, van-e félnivalóm. Mivel egyetemista vagyok, például "el kell-e tartania", vagy ilyesmi? Hogy lehet ezeket a szóban kötött dolgokat bizonyítani?
2016. jún. 28. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kényszerítheted rá, hogy fizesse a számláidat, de ő se ér el semmit ha feljelent azért, hogy szeretnéd ha fizetne.
2016. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Uh.. szép kis apa!


Nincs semmi indok (a leírásod alapján) amiért perelhetne.

2016. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy szóbeli szerződés olyan mint ha nem is létezne, azt sehol nem veszik figyelemben. Te viszont követelhetsz tőle tartásdíjat, ha nem vagy még 25 és nappalin tanulsz.

Az lenne a legjobb, ha beszélnél egy ügyvéddel és kimondatnátok a bírósággal a tartásdíjfizetési kötelezettségét, mert azt be is hajthatod, ha nem fizet.

2016. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nappalin tanulsz, akkor 25 éves korodig kell rokontartást fizetnie. Ha ilyet nem fizet, akkor nagyon sürgősen maradjon csendben és inkább fizesse az előfizetésed. Tudom, mert engem is ilyen jótétlélek apával áldott meg a sors, és voltam már vele bíróságon. :/
2016. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és majd szülőtartás címen el kell tartani az ilyen szemeteket,mint az apád...

Ha rokontartásra pereled többet fog fizetni,mint egy internet előfizetés,megmondhatod neki!

2016. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!