Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire igazságos az, hogy...

Mennyire igazságos az, hogy az is szavazhat aki nem ad az államkasszába, hanem csak kivesz belőle?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#19:Lehet,de ha az ő szavazataik is számítanak,azért van némi beleszólásuk abba,hogy olyat válasszanak,akik rájuk is tekintettel vannak.Aztán,ha rosszul választanak,legalább nincs miért másokra mutogatniuk mondván,hogy nekik semmibe nem volt beleszólásuk. Mellesleg,lehet bármilyen intelligens,tanult,valaki,az semmire nem biztosíték.Nekem orvos ismerősöm mondta egyszer:tudja,hogy hazudik akire szavazott,tudja,hogy mennyi kárt,hülyeséget csinálnak,mégis rájuk szavaz,elvből.Tehát nem józan,értelmes mérlegelés alapján dönt,hanem elvből szavaz.
2016. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

" #17:Azért pont a Brexit mutatta meg azt is,hogy sz...rt sem ér a tanultság,meg az értelem.Hiszen Cameron indította el az egészet,belpolitikai számításból.Csak elszámította magát."


A tanultabb réteg mind a maradás mellett voksolt, ahogy a fiatalabbak is, az öregek, akiknek meg már úgyis teljesen mindegy meg a kilépésre. Olyanok döntöttek egy hosszú távú kérdésben megint akikre nem is lesz hatással.


Egyébként ha rajtam múlna teljesen, akkor nem is értelmi cenzus lenne, csak ugye ezt amit vázoltam a legegyszerűbb megvalósítani. A szavazat "értéke" a társadalmi hasznosság és életkor függvénye lenne.


Társadalmi hasznosságon értem a végzett munka jellegét, gyerekek számát, karitatív tevékenységek mennyiségét, stb. Az életkor meg szerintem egyértelmű: aki közel van a halálhoz, vagy nagyon fiatal, annak a szava kevésbé számítana. Így mindenkinek a szavazata x-et érne.

Mondjuk egy öreg, egész életében munkanélküli ember szavazata 0,2-őt érne.

Egy családos orvosé, aki épp most volt fél évig önkéntes orvos Szomáliában meg mondjuk 1,6-ot. Persze ehhez egy komoly matematikai-szociológiai kutatás kellene, hogy kiegyensúlyozott és igazságos legyen ez a rendszer, a szavazatok értéke pedig egy normális eloszlást kövessen, akár az IQ szint esetén.

2016. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#22:Ez mind szép,de a lényegen nem változtat:az egész balhét egy nagyon is tanult,intelligens ember indította el,a brit miniszterelnök.És számomra ez azt mutatja,hogy az intelligens emberek döntései semmivel sem megbízhatóbbak.
2016. júl. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#22:Ez még jobb.Gyerekek száma,meg életkor alapján rangsorolnál?Akkor tényleg nem az értelmi képességekkel van bajod...Mert van aki 90évesen is értelmesebb,többet lát,ért,a világból,mint egy fiatal,vagy egy sokgyermekes családanya.Ez az egész csak annyit jelentene,hogy immár papíron is lenne első-,másod-,harmadrangú állampolgár. Ami persze változik a gyerekek számával,vagy az idő előrehaladtával.Érdekes elképzelés,de szerintem káoszt eredményezne és semmivel sem igazságosabb a jelenlegi rendszernél.
2016. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!