Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy utcában egy családi...

Ha egy utcában egy családi ház pincéjében a szomszéd kocsmát akar nyitni, akkor a közvetlen szomszédokat megkérdezik? Lehet valamit tenni az ellen, hogy ne nyissa meg?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a szomszèdokat emberszámba veszik? Vagy tűrnöm kell a kocsmával járó iszonyú következményeket?
2016. júl. 7. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Te meg nyiss kuplerájt, és lopd el a vendégeit.
2016. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kocsmát szabadon megnyithatja, de ha a csendháborítás és a balhé elér egy bizonyos szintet, érdemes lehet feljelentést tenni és kártérítésért folyamodni. Persze egy bizonyos szintig szabályos működés esetén is megszívják a szomszédok. Igazságtalan, de ez van.
2016. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk pár száz méterre van egy igényesebb kocsma. Elég messzi van, de időnként nyári hétvégéken, ha nagy buli van, elhallatszódik idáig a zene dübögése, csendszabályozástól függetlenül. Szerintem akármilyen szabályos is lesz, ti a szomszédban élvezni fogjátok a kocsmát a hálószobátokban.
2016. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szent isten 😕

Akkor költözünk......

2016. júl. 8. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szemben levő szomszéd élelmiszerboltot nyitott, és alá kellett írni a beleegyezést még nekem is, meg a közvetlen mellettük levő szomszédoknak.Sajnos az előzetes ígérete ellenére "kocsma" lett belőle, ott ittak és danolásztak az emberek. Szerencsére csődbe ment, de még egyszer semmit nem írok alá, az biztos, borzasztó volt.

Pedig nekem ez hétvégi házam, csak néha jártunk ki.

Nézz utána, mert lehet, hogy nálatok is kell a szomszédok hozzájárulása.

2016. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt mondta a ferjem is, hogy valoszinuleg kell a szomszedok alairasa.

Mi biztos nem irjuk ala. Nagyon nagyon remelem, hogy a tobbi sem. Koszi a valaszt.

El tudom kepzelni milyen borzaszto lehetett neked. Anno ifju koromban egy kocsma felett volt a berelt lakasom.

1 het utan fejvesztve menekultunk. Tele volt drogos alkesz emberrel, minden ejjel ment a zene. A furdoben a tukrunk is megrepedt 😕

2016. júl. 8. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!