Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akkor is megbüntethet az...

Akkor is megbüntethet az ellenőr ha a buszsofőr a hibás?

Figyelt kérdés
Ha felszállok és a sofőr azt mondja hogy adjak száz forintot 125 helyett, de nem ad jegyet, és az ellenőr 6 kilót akarna emiatt legombolni rólam, de én erre hivatkoznék, akkor megbüntethetne?

2015. jan. 26. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Meg. Van jegyed? Nincs. Az nem a sofőr hibája, hogy te csalni akarsz.
2015. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A sofőr általában pont azért mer saját zsebre dolgozni, mert tudja, hogy nem lesz ellenőr.
2015. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. Nem egyszer láttam már sofőrt megbotlani ellenőrzésen, mert ugyan a buszvezetők leadják egymàsnak a drótot, 100%-osan hatékonyak ők sem tudnak lenni.


Szóval ne menj bele ebbe az egyébként roppant káros össznépi játékba, mert elég drága mulatság tud lenni.

2015. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Akkor nyerő az ügyed, ha van egy-két szavahihető, nagykorú tanúd...ha nincs, akkor bukta van, rendőrt hív az ellenőr..
2015. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a buszsofőr a hibás, akkor nem.


Ellenben az általad felvázolt szituációban te legalább annyira hibás vagy, mint a sofőr, így igen, megbüntethet, hiszen nincs érvényes menetjegyed.


És ekkor még olcsón úszod meg, hiszen ha belegondolsz, a sofőr saját zsebre dolgozik, ezzel megkárosítja a munkáltatóját, amivel gyakorlatilag bűncselekményt követ el - és te ebben tudatosan segédkezel neki.

2015. jan. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, csak van ám, amikor a sofőr erősködik és egyáltalán nem hajlandó jegyet adni. Az ilyet mondjuk nem árt jelenteni a Volánnál, ami most már ugye KK, bár valószínűleg tudnak róla, csak valamiért nem intézkednek.


Szabad tudni amúgy, hogy ez hol történt, akár privátban is? Mert én akárhányszor utaztam, még csak föl se merült a gondolat a sofőrben; eddig csak Dunakeszi környékén és a Hatvani Volánnál hallottam ilyet, utóbbinál is csak a Fókuszban leadott riportig.

2015. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Borsod megyében már tapasztaltam ilyet, adom a pénzt, visszaad többet és nem ad jegyet. Mondom jegy? Mintha meg se hallotta volna, meg volt sértődve, hogy kivertem a hisztit.

Igen, megbüntethet.

2015. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szigetszentmiklósi megállóból felszállva érte e meglepetés egy rokonom, nem is egyszer. De szerintem ilyen csak a sárga buszokon van max. Amúgy köszönöm a válaszokat. Furcsa szitu amúgy ez, és undorító hogy még nekem lesz kellemetlen...
2015. jan. 27. 22:13
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha a rokonodat érte a meglepetés, akkor miért neked lesz kellemetlen?
2015. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ha te buksz, akkor bukik a sofőr is...normális helyeken. ehhez nem kell még ilyennek sem lenni. ha valakinek simán nincs nála a diákigazolványa, de diákjegyet vett, és a sofőr nem ellenőrizte, akkor is ugyanúgy a sofőrt is felírják.
2015. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!