Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédomat hogyan jelenthe...

A szomszédomat hogyan jelenthetem fel?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és a szüleimmel lakom még. A szomszédunkat nem láttuk már 5éve de senki sem gondozza a kertjét ezért nyáronként nagyon megnő nála minden gaz, növény. Sajnos én allergiás vagyok és ha szellőztetek akkor rosszul leszek, volt már idén (először történt meg), hogy kórházba kellett mennem annyira befulladtam és semmit nem ért a gyógyszer.

Hol lehetne bejelenteni, hogy valaki vágja le nála vagy valamit csináljanak mert ez így eléggé rossz, hogy a kertbe se tudok kimenni.

(szüleim azt mondták, hogy majd feljelentik és már írtak is valami e-mailt, de hátha itt jobb választ kapok)



2016. júl. 9. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál.
2016. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak besétálok és simán feltudom jelenteni?
2016. júl. 10. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha parlagfű van nála, esetleg baleset-tűzveszélyes akkor csinál valamit az önkormányzat.

Ha csak sima dudva van a kertjében az nem igazán érdekel senkit.


Amúgy nem lenne egyszerűbb őt megkérni szépen akár levélben, és/vagy felajánlani, hogy ti letoljátok a gazt?


Ha beleegyezik apád egy délután alatt eltünteti a dudvát.

2016. júl. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A probléma, hogy nem jár haza az ember. Valamikor betörtek hozzá és találtak fegyvereket és töltényeket nála. (kb 4éve lehetett) Azóta nem látta senki ezért esély sincs arra, hogy megbeszéljük vele.
2016. júl. 10. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy ül.
2016. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Besétálsz és írásos bejelentést teszel a jegyzőnél. Hivatalból köteles utánajárni a dolognak, és felszólítani a tulajt a terület rendezésére.
2016. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni a jegyzőnél
2016. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!