Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol és milyen jogcímen jelenth...

Hol és milyen jogcímen jelenthetném fel a szomszédomat?

Figyelt kérdés
Kb fél éve költöztek új szomszédok mellénk,kertes házban lakunk Pesten,de ikerházról van szó. Egész nap dübörög valamivel,reggel délben este éjjel,hónapok óta,egyszer becsöngettem hozzájuk,rákérdeztem nem-e lehetne megszüntetni ezt a dübörgést,azt mondta foglalkozzak a saját dolgommal. Szerintem valamilyen munkát végez,valamilyen géppel,többször láttam már elmenni otthonról rengeteg szatyrot tesz be előtte a kocsijába. Gondolom nincs bejelentve ez a fajta munka,tehát adózni se adózik utána. A múlthéten betörők betörtek hozzánk,amíg a rendőrök kint voltak este helyszinelni,leoltottak minden lámpát,minden hang megszűnt,mikor elmentek a rendőrök rögtön világos lett nálunk,és a dübörgés is folytatódott. Mit lehet tenni,hová fordúljak? A hang ami áthallatszik nem hangos,viszont egész nap hallható monoton puffogás,és már nagyon elegünk van belőle.
2011. dec. 10. 12:09
 1/6 anonim válasza:
Kérj pl. birtokvédelmi eljárást az illetékes jegyzői hivatalban.
2011. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg telefonálj be a rendőrségre,és kérd meg az ottani embert,hogy jöjjenek ki civil ruhában civil autóval(sziréna nélkül,és lehetőleg ne BIT-es és ne RB-s rendszámmal)...aztán akkor nem lesz idejük elsimítani az ügyet...amúgy tudtommal nappal hangoskodás tekintetében mindenki azt csinál,amit akar,de éjjel tilos (és csak akkor tilos,este 10 után) hangoskodni...ha neadjisten mondjuk holttesteket darabol,akkor még nem csak a hangoskodásért veszik elő,de emberölésért is leültetik pár (tucat) évre....
2011. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezzel az a baj, hogy a rendőrség ilyen apróság miatt nem jön ki, pláne nem civilben, csak ha folyik a vér. Bunkónak lenni nem bűncselekmény ugyanis.
2011. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudod, hogy hívják,próbálkozz a NAV-nál.

Ők ugrani fognak az adócsalásra, eléggé ráálltak a témára.


Leírod, hogy miért gondolod azt, hogy illegális gyártó tevékenységet folytatnak, ők meg váratlanul kimennek körbeszaglászni.

Civilben, és észrevétlen.


Egyből csend lesz!

2011. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A birtokháborításnak nincs időbeni korlátja, se decibel (hangerő), mint pár oldallal előrébb írják. pl. nappal simán kifüstölnek vidéken a lakásodból. Ezek szerint rendben lenne mert 10 előtt van és nem hangos.

Tehát ha nappal ha éjjel zavarnak a magántulajdonod használatában akkor az birtokháborítás.

Pl. éjszaka is fel lehet hívni a jegyző, hogy szeretnél pihenni. Nem fog örülni. Ellenben mivel éjszaka nincs ph ügyelet úgy vélem a rendőrségnek kellene felvenni a bejelentésről és az intézkedésről ( helyszíni tapasztalat ) a jegyzőkönyvet. Amit az illetékes jegyzőhöz továbbít. Akinek intézkedni kell!

Érdeklődj rá, hogy mi a menete, hogy bizonyítsd a birtokháborítást.


Monoton pufogás: pl. illegális nyomda.

2011. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Könyörgöm, hogy lehettek ilyen szemetek? Azért feljelenteni valakit, mert nem fizet adót? Mert ügyesen trükközik, hogy kicsit több jusson neki, és kevesebb a korrupt, népnyúzó államnak?

Én ismerek közelről kisebb vállalkozásokat és nagyon jól tudom, hogy csak úgy lehet talpon maradni, ha az ember megkeresi a kibúvókat, a jövedelem növelésének minden módját (pl. nem kérnek számlát a megbízható ügyféltől).

2011. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!