Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartásdíj emelése...

ConnectCare kérdése:

Gyermektartásdíj emelése iránti perben lehet kérni másik gyermek tartásdíjának leszállítását?

Figyelt kérdés

Adott egy édesanya, aki elvált apukától. Van nekik egy közös gyermekük (Gy1), anyuka neveli, utána apuka gyermektartásdíjat fizet. Apukának volt egy előző házassága is, onnan is született egy gyermek (Gy2), apuka oda is fizet.


Anyuka megtudja, hogy az ő gyermekének, Gy1-nek apuka a fizetésének csak 10%-át fizeti gyermektartásdíjként, míg a másik gyermekének, Gy2-nek a fizetése 40%-át.


Ezt igazságtalannak tartva, gyermektartásdíj felemelése iránt pert indít anyuka apuka ellen. Apuka viszont azonnal védekezik, hogy tőle a fizetése 50%-át már elveszik, emelésre nincs lehetőség.


Hogyan tudja anyuka megoldani, hogy Gy1 gyermektartásdíjának emelésére irányuló perben a bíróság leszállítsa a nem közös gyermek Gy2 tartásdíját úgy, hogy mondjuk 25-25% legyen az arány. Ad erre a Pp. valami lehetőséget?



2016. júl. 14. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
anyuka menjen el dolgozni ne a gyerektarhából akarjon bulizgatni a másik család kárára.
2016. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

persze.

Bepereli apukát és a másik anyukát is. A bíróságon bizonyítja, hogy sokkal rosszabb körülmények között neveli a gyereket.

Ha kicsit túllő a célon az is lehet, hogy az apának ítélik a továbbiakban... :-p

2016. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nesze jogi egyetem.

Téged is megérte anyádéknak tanítani :D

Gyk-n keresed a választ.

2016. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak itt, de van, hogy itt értelmesebb válaszok születnek, mint ha a hagyományos utakat választom csak :)
2016. júl. 15. 07:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez két külön ügy, két külön eljárás. Nem lehet összemosni.
2016. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Forintosítva mennyi az a 10%? Mert nem mindegy, hogy 5000 vagy 80000. A másik gyerek miért kap 40%-ot? Van valami betegsége vagy egyezség volt?

Amúgy szerintem pert kell indítani, hogy kevés a 10%, és igazolnod kell, hogy több költséged van. A többi nem a te dolgod, a 10% alapból irreálisan alacsony, a minimum 15% szokott lenni, de az átlag a 20%. De mondom, jó lenne tudni a konkrét összeget.

2016. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még nem egy konkrét ügyről van szó, bár nekem valószínűleg hamarosan valami hasonlóval foglalkoznom kell, de a százalékokat most csak példaként hoztam.


Így konkrét összegeket sem tudok mondani.


A lényeg, hogy apukától többet már nem lehet vonni, mert a levonás a fizuja felénél több nem lehet. Tehát emelni csak úgy lehet az egyik gyereknél, ha a másiknál csökkentenek.


Én viszont nem találtam arra semmit, hogy egy emelésre irányuló perben hogyan lehetne kérni egy olyan gyermek tartásdíjának csökkentését, aki nem az anya és az apa közös gyermeke, hanem tulajdonképpen idegen.


Ha viszont nem lehet, az azt jelenti, hogy itt Gy1 bukta, mivel már egyszerűen nincs emelésre mozgástér?

2016. júl. 16. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Magasabb összeget meg lehet állapítani, csak nem lesz végrehajtható.

A kettő nem ugyanaz. Önkéntes teljesítés is létezik.


A másik gyereknek járó tartásdíjhoz ebben a perben nem nyúlhatnak hozzá, az biztos.

2016. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért ne nyúlnának a másik gyerektartáshoz.?Ha apuka fizetése a maximális terhelhetőséget elérte akkor csak egy megoldás van a 25-25% tehát az első gyt csökkentése.

Ha mincs a másik gyereknek valami súlyos betegsége akkor EGYENLŐ részben kell osztani a gyerekek között.Ez nem bírói gyakorlat hanem TÖRVÉNY!!!

Valószínüleg azért kaphat az idősebb gyerek többet mert neki akkoriban fix összegben állapította meg a bíróság a másodiknak százalékosan.

Más magyarázatot nem találok ilyen bírói ítéletben.

Az agyam eldobom némelyik hozzászóláson!

Ahány gyereke van apukának annyi felé oszlik a fizetése 50% -a EGYENLŐ RÉSZBEN.

Irány a bíróság!!!!

2016. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!