Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem az lenne a kerdesem...

Pityi001 kérdése:

Nekem az lenne a kerdesem hogy a tulajdonos az ingatlanba beleegyezesem nelkul bejelentet meg 4 embert s en mint haszonelvezo kijelenthetem e oket onnan engedelye nelkul ha igen hogy s hol tehetem meg?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 17:59
 1/3 tetro ***** válasza:
Haszonélvezö vagy? Örökölt jog?
2016. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a haszonélvező, akkor a tulajdonos NEM jelenthet be oda senkit, főleg nem az engedélyed nélkül. Az Önkormányzathoz menj be.
2016. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jelenthetsz ki senkit, mivel bejelenteni és kijelenteni mindenki MAGÁT tudja. Kivéve, ha bebizonyosodik, hogy az illető valójában nem lakik ott, mert akkor a hivatal kijelentkezteti onnan.

Bejelentéshez kell a szállásadó hozzájárulása, ezt a hivatalok eléggé másképp kezelik, szóval valószínűleg ezért eshetett meg, hogy bejelentkezett valaki.

Szóval ha ott laknak, akkor nem tudod őket kijelentkeztetni. Polgári peres úton tudod őket kirakni az ingatlanból, viszont ez nem tartozik a lakcímnyilvántartásra. Ha nem laknak ott, akkor meg jelezd a hivatalban, hogy ez a gondod, és majd intézkednek.

2016. júl. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!