Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kettő, ugyanannál a cégnél,...

Kettő, ugyanannál a cégnél, ugyanabban a munkakörben dolgozó ember közül kereshet az egyik többet mint a másik?

Figyelt kérdés
Vagy akár állami szférában is. Ennek mi az oka?

2016. jún. 19. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Állami szférában nem biztos, máshol simán. Előléptetéskor aki jobban kiáll magáért, az ki tud harcolni jobb bért, meg eleve amikor felvesznek, te mondasz egy összeget, ha az túl alacsony, akkor csak annyit kapsz, akkor is ha ők amúgy többre gondoltak.
2016. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Az, hogy ez egyik férfinek született, a másik pedig nőnek. Ez a szomorú igazság.
2016. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Férfi vagyok, aki egy cégnél dolgozik, ugyanabban a munkakörben mint egy nő. Akit véletlenül el is jegyeztem és pontosan tudom mennyivel kevesebbet keres, mint én.
2016. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki 30 éve azt a munkát végzi, ő is kereshet többet, mint az, aki most esett oda az iskolapadból.
2016. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül. Nálunk az a módi aki minél több munkakörbe betanul vagy épp egy adott munkakörbe szakképesítéssel megy be az alapból többet kap, pontosabban szakmunkás minimálbért. Én emellett a cégnél tudok targoncázni és kasszába is gond nélkül betudnak tenni ha épp oda kellenék, de dolgoztam már üzletvezető mellett segítőnek és már mondták a cégnél hogy beiskoláznak erre és üzletvezető helyettesnek kineveznek ami már az átlagos kollégám bérének a dupláját jelentené, és ha délután kell lennem az esti zárásig akkor a műszakpótlékot is kapnám, hétvégén főleg vasárnap szintén jól járunk anyagilag. Másoknak a vezetőség úgy könyörög hogy vállaljanak el legalább 2 vasárnapot 1 hónapban, engem meg lebeszélnek szinte erről mert én mennék minden vasárnap, az általában nyugisabb is, meg a barátnőm folyamatos műszakba dolgozik, ő is jóformán hétköznap szabad.
2016. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy azonos munkakör, de ettől még rengeteg tényező van.


Csak saját szakmám nézve, nem mindegy hogy én 0 tapasztalattal mentem melózni, befejezetlen sulival, munkatársam meg 2+ év munkatapasztalattal, külföldi munkatapasztalattal, diplomával.


Vagy nem mindegy hogy valaki kezdő, és úgy kell betanítani, vagy ott van 20 éve, és minden oldalról ismeri a szakmát.


Na meg ugye talpraesettség, kiállás kérdése is, hogy valaki azonnal megkövetel egy összeget, míg más beéri kevesebbel, akkor nem fogja neki senki azt mondani hogy 2x annyit is megérne.


És ahogy fentebb is mondták, nem mindegy hogy valaki elvégzi a kötelező minimumot, és megy haza, vagy rá lehet bízni több, munkakörtől eltérő feladatot is.

2016. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, kereshet, sajnos. Nálunk úgy van, hogy aki régebb óta dolgozik ott, az többet keres. A munkatársam, aki 5 éve van a cégnél nettó 500-as órabért kap, én, aki 2 éve vagyok pedig csak nettó 470-et. :(
2016. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Itt csak egy verziót nem vázolt fel senki.

Hogy egy 20 éve cégnél dolgozó, betanult melós kevesebbet keres, mint egy friss hús, mondván, hogy ma már ki lenne hajlandó eljönni 130 bruttóért ezt csinálni? Az mindegy, hogy szerencsétlen meg aki ott robotol 20 éve, annak nem emelik sosem a fizetését, vagy ha igen, akkor is csak megalázóan alacsony százalékkal.

Így fordulhat elő nálunk, hogy van aki 129 ezret kap 27 éves munkaviszonnyal és van aki 160-et félévessel.

2016. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Esetleg a többet kereső mindig fölnéz és rá a belépő főnökre.

Akit a főnök többet lát, arról gondolja, hogy többet dolgozik.

Pedig pont fordítva, aki mindig ráér, hogy a főnöknek szabad legyen, az dolgozik kevesebbet.


Ez nemtől független, de való igaz, hogy pl. a tengerentúlon is min. 1/3-ad kevesebb az azonos munkát végző nők fizetése.

Ezért is érthetetlen, hogy miért szavaznának a nők inkább a Clintonnéra.

2016. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nálunk úgy van, hogy aki régebb óta dolgozik ott, az többet keres. "


Nálunk pont fordítva van. Mi, akik már 4-5 éve ott vagyunk, ugyanannyit kapunk, mint amikor elkezdtük. Akiket meg mostanában vesznek föl, azok többet kapnak, mint mi. Nekünk csak ígérgetik az emelést évek óta. Keresek is új állást ezerrel...

2018. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!