Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet ezért?

Feljelenthet ezért?

Figyelt kérdés

Egy internetes oldalon(Gportal), egy cbox-os chatbe egyszer véletlen elküldtem(félre kattintottam és ctrl-v enter és már kész is a baj) egy nem túl szép szót, nekiállt mindenki nekem írogatni a nyilvános chatbe. Én erre elkezdtem más más nickneveken hülyeségeket írogatni, olyanokon is amit mások már használtak, illetve sok mindenkivel veszekedtem is így rajta amikor szintén sok hülyeséget írtam. Természetesen törölni nem lehet ezeket.

Most meg az egyik regisztrált tag azt hiszi hogy feltörtem a profilját az oldalon holott erről szó sincs, bárki írhat bármilyen néven, sőt még csak valami szabályzat sincs hogy mit lehet és mit nem, és azt írta hogy fel fog jelenteni becsületsértésért(mert ugye az ő nicknevét is használtam) és a profilja feltöréséért(nem tudja szerintem hogy az igazából csak ideiglenes nickname és bárki használhatja).

Azzal tisztában vagyok hogy IP alapján max város szinten tud lenyomozni, de ha elfogadják a feljelentését akkor a szolgáltató kiadhatja az adatokat.

Természetesen már rájöttem hogy mekkora hülyeség volt ezt csinálni, de mégis milyen következményei lehetnek ennek, mert sajnos visszacsinálni már nem tudom?



2016. aug. 6. 18:05
 1/8 Molyember ***** válasza:
62%
De szeretem látni, amikor a nagyszájú troll meghunyászkodik! Félsz, mi? :D Megérdemled. Egyébként szerintem semmi nem lesz, pont azok miatt, amiket leírtál. Legközelebb ne a neten emberkedj, szánalmas.
2016. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Annyiban igazad van hogy az ilyet jobb nem neten rendezni.

Troll? Már nem azért, de nem tudom mit szólnál ha te nyomnál félre pár gombot és máris egy egész flotta ugorna neked?? Jó persze az igaz hogy ők nem beszéltek trágár nyelven, de attól függetlenül nagyon is lejött, hogy mit akartak mondani egy-egy üzenetben...én meg túl reagáltam az egészet és bosszúhadjáratba kezdtem ellenük, ami belátom tényleg hülyeség volt, de ez van nem tudom visszacsinálni.

2016. aug. 6. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, csak ijesztget.
2016. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99% hogy nem lesz belőle semmi amúgy.
2016. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha te nyomnál félre pár gombot és máris egy egész flotta ugorna neked"


Nézd, ha egy sebész vágna félre pár centit a vakbelednél, te és a szüleid is azonnal perelnétek.

Szerencsére bizonyos tévedések retorzióval járnak, hogy leszoktassák róluk az embereket.

Remélem feljelent, és remélem, hogy minimum közmunkára ítélnek, hogy leszoktassanak erről a rossz szokásodról!

2016. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ezeket írogatta:

"oh és még valami Kedves aki lenyulja a nicket és ily bulgarisan fejezed ki magad! Tudod mi az az IP cím? És a becsület sértés?"

"De jo hogy van a családba rendőr és bíró bámulatos hogy miutan reggel el olvasták közölték hogy feljelenhetlek. Oh és ne aggódj Hétfőn meg teszem mert ugy tűnik kell a felfüggesztés és a pénz bírság"

"Bár azért arra kíváncsi vagyok mit szólnak hogy el ismerted hogy fel törted a profilom ami megint csak bűncselekmény."

"Remélem Kedves ki szórakoztad madag mert most én fogok csak a való életben :-D"


Annyi biztos hogy nem tudja mit beszél mert habár én nem vagyok regisztrált tag mégis tudok írni a nevében(mármint a nicknevében) minden további nélkül, még email se kell. Ő gondolom regisztrált tag és azt hiszi én is az vagyok és csak regisztráltak tudnak írni(ahhoz ugye akkor tényleg fel kéne törnöm a profilját, de így egyrészt felesleges másrészt, mit tudom én hogy kell azt).

2016. aug. 6. 19:12
 7/8 A kérdező kommentje:
#5: hát azért a kettő egyáltalán nem ugyan az, meg egyáltalán milyen rossz szokásról beszélsz? Ismersz te engem hogy így ki tudd jelenteni hogy én direkt félre szoktam írni ilyen dolgokat?
2016. aug. 6. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Hitelesnek és ijesztőnek tűnik amit ír, de blöff az egész. Szerintem ne foglalkozz ezzel. Nyilvánvalóan semmilyen bűncselekményt nem követtél el, semmit nem törtél fel. A gép előtt bárki ülhetett, nem lehet megmondani, hogy konkrétan te írtad.
2016. aug. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!