Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dolog elleni erőszakkal...

Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a el tulajdonítottam tavaly Decemberben a Tescoból 2db cd.-t.Namost annak az értéke meghaladta a 20000ft.-ot .Namost az ugye védelmi ugynevezett széferrel van ellátva amit az elkövetés után eltávolítottam így lett dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége.Namost ugye.A kérdésem a következő még fiatalkorúként 2010.-ben elítéltek 8hónap fiatalkorúak fogházára 2 év.-re felfüggesztve így ugye annak az ideje letelt ugyan,de azt írja ez kizárja a próbára bocsájtás.-t magyarán a felfüggesztett lehetőségét mivel ez a visszaeső Btk. pontját kimeríti így 8 hónap és ehhez hozzá adódík a meghatározott 2 évig tartó szabadságvesztés?Más nem is lehet a végkimenetele a dolognak igaz?Közel egy év telik így a tárgyalásig el. Persze eszem az ideget amit teljesen jogosan meg is érdemlek ,de a kérdés adott és nem nyavajogni jöttem.

2016. aug. 10. 17:14
 1/7 A kérdező kommentje:

Visszaeső Különös visszaeső Többszörös visszaeső Erőszakos többszörös visszaeső fogalom A szándékos bűncselekmény elkövetője, ha korábban szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, vagy a annak végrehajtását részben felfüggesztették, és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszünésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el Az a visszaeső, aki mindkét alkalommal ugyanolyan vagy hasonló jellegű bűncselekményt követett el A szándékos bűncselekmény elkövetését megelőzően visszaesőként végrehajtandó szabadságvesztésre, illetve visszesőként a szabadságvesztés végrehajtását részben felfüggesztették, és az utolsó a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszünésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el Az a többszörös visszaeső aki mindhárom alkalommal személy elleni erőszakos bűncselekményt követ el végrehajtási fokozat vétség esetén börtön


Na most itt pedig azt írja hogy 3 év nem telt el.Akkor ugye dátum szerint eltelt.Tehát lehet hogy felfüggesztettet kaphatok?

2016. aug. 10. 17:18
 2/7 A kérdező kommentje:

Visszaeső

Visszaeső a szándékos bűncselekmény elkövetője, ha korábban szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszűnésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el.


Ezt találtam még.Tisztában vagyok hogy nem kívánságműsor és meg is érdemlem/ném ,de kb nekem ha oda bekerülők végem van.Igaz """"csak""" fogházra ítélnel/nének rehabilitációs intézménybe,mert pszchiátriai betegségeim vannak ami végett igazságügyi szakértőt rendeltek ki és megállapította hogy közepes fokon korlátozott voltam.Azt se tudom ez miben "segíthet" vagy mit jelent.Szerintem ha így haladok bekattanok és fel kötöm magam,de meg is érdemlem.

2016. aug. 10. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondold, hogy ha ugyanarról több kérdést teszel fel, akkor jobb válaszokat fogsz kapni? Ráadásul vagy olvasni nem tudsz, vagy a szövegértéssel vannak komoly bajok.


Először is: nem vagy visszaeső! Te magad írtad be: a törvény szerint visszaeső a szándékos bűncselekmény elkövetője, ha korábban szándékos bűncselekmény miatt VÉGREHAJTANDÓ szabadságvesztésre ítélték, és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszűnésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el.


Téged 2010-ben VÉGREHAJTANDÓ szabadságvesztésre ítéltek? Nem, hanem felfüggesztettre. Tehát: nem vagy visszaeső.


Következésképp nem kizárt sem a próbára bocsátás, sem a felfüggesztett (ami egyébként két teljesen különböző dolog, de ez most mindegy).


A másik topicban már leírtam, hogy a korábbi 8 hónap végrehajtását nem kell és nem is LEHET elrendelni, mert nem a próbaidő ALATT (hanem UTÁNA) követted el az újabb bűncselekményt.


Azt nem tudom, milyen "meghatározott 2 évig tartó szabadságvesztésről" hadoválsz. A lopás vétsége LEGFELJEBB 2 évig tartó szabadságvesztéssel büntethető, tehát kevesebbel is lehet. Emellett a Btk. 33. § (4) bekezdése alapján minden 3 évnél nem súlyosabb büntetendő cselekmény esetében kiszabható pénzbüntetés vagy közérdekű munka, a Btk. 65. § (1) bekezdése alapján pedig alkalmazható próbára bocsátás. 20 ezer forint körüli lopásnál, egy négy évvel korábban lejárt felfüggesztett mellett a gyakorlatban senkit nem ítélnek végrehajtandó szabadságvesztésre. Egyébként azt is írtam már, hogy a 20 ezer forintnak semmi jelentősége, mert 2012. február 1. óta 50 ezer forint a határ.


Ettől tehát nem kell félned, de ha nem akarod elhinni, nyugodtan aggódj egy kicsit, nem fog ártani, ha már ilyen enyhe törvényeink vannak.

2016. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat.
2016. aug. 10. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam, és laikusként arra jutottam, hogy nem vagy visszaeső.


"csak az eredetileg is végrehajtandóként kiszabott szabadságvesztés jöhet számításba, ezért a végrehajtásban próbaidőre felfüggesztett, majd utóbb a pártfogó felügyelet szabályainak megszegése, vagy a felfüggesztés próbaideje alatt újabb elkövetés miatt történő végrehajtás elrendelése nem alapozza meg a visszaesést"


A végrehajtandó büntetésed 8 hónap volt, amit 2 évre felfüggesztettek. A két év felfüggesztés itt irreleváns ha jól értelmeztek az idézet részt, mivel csak a végrehajtandó szabadságvesztésed jöhet számításba. A "számítás" itt a a végrehajtandó szabadságvesztésed utolsó napja + 3 év, tehát ha a 2010-ben történő 1. ítéleted után 3 évvel és 8 hónappal "kapod" a 2. ítéleted, nem vagy visszaeső.


Ez alól talán kivételek a "különös visszaesők", de a cd lopás nem elégíti ki a különös visszaesők fogalmát, lásd:


"A vagyon elleni bűncselekmény miatt felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtásának elrendelése és ennek más büntetéssel összbüntetésbe foglalása nem alapozza meg a különös visszaesői minőséget"


A különös visszaeső kategóriába fegyverrel/robbanószerrel visszaélők, csempészek stb. tartoznak, nem a te súlycsoportod.



Őszintén szólva fingom sincs a témáról, szóval igen nagy esély van rá hogy rosszul értelmeztem.


Viszont az nagyon érdekelne hogyan sikerült 20.000ft felett lopni 2cd-t. Windows-t loptál vagy játékot? :D

2016. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közben látom kaptál választ. Legalább most már biztos hogy rosszul értelmeztem az olvasottakat.


Legalább a konklúziónk ugyanaz. :)

2016. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. 2 játék cd.-t azóta steamen vásárolom ha ugy futja rá :)
2016. aug. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!