Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Foglalkozzak azzal hogy...

Foglalkozzak azzal hogy valaki fel akar jelenteni olyanért amit nem is csináltam (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Egy csávó azzal fenyeget, hogy feljelent azért hogy megfenyegettem facebook üzenetben, ami nem igaz, nem is írtam hasonlót soha. Nem is ismerem, facen szállt rám. Ha mondjuk photoshoppal megszerkezti hogy ilyet írtam és bemutatja a rendőrségen azt komolyanveszik? Én tudom bizonyítani hogy nem írtam, megnézhetik az üzeneteimet is. Foglalkozzak ezzel, vagy teljesen esélytelen, hogy ezt a valakit komolyanvegyék? Az üzenetei közt nem tudná megmutatni, mert nem írtam hasonlót se
2016. aug. 22. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mivel nem tudod megakadályozni, hogy valaki ilyesmivel szívasson meg, ha akar, ezért fölösleges stresszelni miatta. Ha elég jól photoshoppol (ez valószínűtlen), és jön érted a rendőrség, akkor majd bizonyítod nekik, hogy soha nem írtál ilyet, ő meg majd jól pofáraesik. Egyébként azt is valószínűtlennek tartom, hogy egy Facebook-os fenyegetés miatt foglalkoznának vele, inkább majd jól kiröhögik.
2016. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Még hány ilyen kérdés lesz? A rendőrség akkor is kiröhögné, ha valóban írtál volna neki. Ez egyszerűen nevetséges. Gondold már el mi lenne, ha minden ilyen esettel foglalkoznának. Lenne naponta kb. 5000 ilyen ügy. A csávónak nyugodtan megírhatod, hogy zaklatásért és rágalmazásért feljelented. Ennyi...
2016. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ő esne pofára, de nekem az se hiányzik hogy egyszer is be kelljen mennem egy ilyen baromság miatt a rendőrségre. Ö bemehet egy photoshoppolt képpel feljelentést tenni, vagy be kell jelentkeznie és ott mutatni meg az üzenetei között? Mert az utóbbi esetben ott helyben pofára esne, előbbinél meg ő szívná meg hamis vád miatt.
2016. aug. 22. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség nem foglalkozik a feljelentő által bemutatott, ilyen-olyan szerkesztett képekkel. Ha van valami, akkor bírósági végzéssel az adott szolgáltatótól kérnek ki hitelesített adatokat. Ebből max. annyi lehet, hogy őt büntetik hamis vád miatt.
2016. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben már az első beszélgetésnél le kell tiltani a kötekedőt.
2016. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos másolatot, vagyis kormányzatilag igazolt képenyőkép-mentést, fogadják el első körben, de az adatokat azután is lekérik a szolgáltatóktól.
2016. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor azzal hogy ő esetleg otthon összeszerkezt valamit esélytelen hogy foglalkozzanak?
2016. aug. 22. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!