Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit ítélne a bíróság?

Szerintetek mit ítélne a bíróság?

Figyelt kérdés

Csak felvetés!


Ugye egyre több "prank" videó van, épp ma engem is meg akart prankelni valaki, csak nem jött össze neki.

Mondjuk nekem a light-os verzió jutott, hogy fogyatékosnak tettette magát és mosószeres üvegből ivott (vizet)

Én meg mondtam hogy láttam már ilyen pranket, de ha igazi akkor ha megdögölsz se érdekel.


Na de a kérdésre térve, szerintetek mi lenne ha egy prankert, itt MO-n megölnének?

Mert ugye a magyar mentalitás miatt a hozzátartozói biztos pert indítanának.


Adott egy szitu, amit már láttam Pár YT videóban:

Egy elágazásnál amikor arra sétál valaki, kiesik egy ember, és az életéért könyörög, a másik meg késsel odamegy hozzá és úgy tesz mintha leszúrná.


Na ilyenkor mi van ha az akit meg akarnak prankelni, nem elfut, hanem odamegy és kicsavarja a kést a kezéből, a hasába szúrja, a másiknak meg ugye segíteni akarna? Tegyük fel bele is hal az illető.


Ez kimerítené az önvédelem fogalmát?


De amúgy nem kell ilyen nagyon elképzelt dolgokra gondolni, tudok mondani egy sokkal elképzelhetőbb esetet, valakit hátulról megijesztenek valami maszkban, és az akit megijesztettek, az ellöki a prankert, az beveri a fejét és kampec. Vagy pl út mentén vannak, kilüki az útra a járdáról és elütik.

Ez azért már simán elképzelhető.


2016. aug. 28. 16:17
 1/5 anonim válasza:
Fú jó kérdés... Hát, hogy erre mi a szakszó azt már csak egy ügyvéd tudja, de ha az odamegy és leszúrja az gyilkosság. Mert egyből mondaná a késes hogy nyugi csak átverős videót csinálunk, plusz nagyon hülye lenne az aki egyből megölné mivel többszáz más megoldás lenne. De ha tényleg beüt a gebasz akkor mindenkit elővesznek.
2016. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezért írtam még egy példát, mert az elsőbe bele lehet kötni hogy 0,000001% hogy ez megtörténjen, mert a legtöbben elfutnak, vagy még időben mondják hogy prank, de a másodikra már bőven van esély.
2016. aug. 28. 16:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert azért durva belegondolni hogy én pl reflexből ellökném, és utána egész életemet a börtönben tölteném el?
2016. aug. 28. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha verekedés közben szúrja meg, akkor semmi, mivel az ő szemszögéből jogos védelmi helyzet volt. Ha viszont kikapja a kést, majd leszúrja vele, az már önbíráskodás. A "felvilágosításnak" pedig egyértelműnek kell lennie, de ugye a felindultság és félelem lassítja a feldolgozást, viszont ezt figyelembe veszik.


Ijesztésnél pedig sértetti beleegyezésnek vehető a dolog, hiszen a másik fél reakciója önvédelem.


Lényeg a lényeg, nem véletlenül megrendezettek a durvább átverések.

2016. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze biztos van megrendezett is, de az is biztos hogy van olyan ami nem megrendezett.

Szerintem akik ilyen prankel foglalkoznak a YT-n és több millió subuk van, azok már nem megrendezettek, és azoknál is van egy csomó ijesztgetés.


Pl a magyar SimpleSamTV kényszerzubbonyos őrültes vidiben is van hogy utánamegy pár embernek, azok is simán fellökhették volna, és az biztos nem megrendezett volt, hacsak a hősök terén meg ahol voltak nem volt mindenki statiszta fényes nappal:D

2016. aug. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!