Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ismerősöm plágiumot...

Ha egy ismerősöm plágiumot követett el azt hol jelenthetem névtelenül?

Figyelt kérdés

Van egy személy akivel nagyon nem jövök ki, kölcsönös az utálat. Írt egy évfolyamdolgozatot amire nagyon büszke. A család minden tagjának küldött egy példányt. Rájöttem hogy egy csomó olyan részlet van benne ami nem az ő gondolata és nem hivatkozott, tehát plagizált. Az egyetem már elfogadta a dolgozatot. Így tudok még valamit tenni? Lehetőleg névtelenül, mert nem akarom hogy meg tudja én voltam.

Erkölcscsőszök kíméljenek, beszólogatást nem kérek. Csak a kérdésre választ. Köszönöm.


2016. aug. 30. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

gondolom adott oktatási intézménynél, amelybe a szakdolgozatát adta.

Egyébként gondolom, ha nem utálnád, nem jelentenéd. Szerintem kicsinyes az ilyen irányú bosszúvágy, nem fog ez számodra boldogságot jelenteni túl sokáig és gyávaság is, hogy utálod, ugyanakkor ilyen sunyi módon akarsz neki ártani, névtelenül, mert ezt már nem vállalod fel névvel...

2016. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

"Lehetőleg névtelenül, mert nem akarom hogy meg tudja én voltam."

Az igazság előbb-utóbb kiderül - ilyen a természete.

2016. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 EagleHUN ***** válasza:
0%

Aki másolt az pontosan tudja kiről másolt, és hogy ki tud erről!

Ha sikerül is bejelentést tenned névtelenül, ő már tudni fogja ki volt a bejelentő, ki útálja őt.


És ha tudja ki volt akkor mi van? Megöl érte vagy mi?

2016. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 EagleHUN ***** válasza:
32%

Gyerekes és kicsinyes bosszúálló vagy kérdező!


De ha átgondolod a dolgot akkor így:

Lehet egyszer nagy ember lesz, gazdag politikus vagy ilyesmi!

Tehát tedd el ezt az infót magadban, és amikor eljön az idő majd kereshetsz is rajta egy csomót! Vagy a sajtótól vagy tőle. XD

Ha meg nem lesz híres és gazdag, akkor meg kit érdekel már mit követett el?

Tök fölösleges most bármit tenned.

2016. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

"Erkölcscsőszök kíméljenek, beszólogatást nem kérek."


Névtelenül áskálódni valaki ellen, hátba döfni..


Aki egy ilyen szarrágó dologtól meg akar óvni - az nem erkölcscsősz és nem beszólogatás miatt teszi.

Megpróbál egy gyűlölettől elborult alakot segíteni az emberré válásban.

És megóvni az ilyen tett miatt egyértelműen az elkövetőre visszahulló káros következményektől.

2016. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy meg is teszem, csak megkérdeztem. Nem mintha nem érdemelné meg az illető, de én nem szeretnék lesüllyedni a szintjére. Egyébként érdekes hogy ő követett el bűnt azzal hogy plagizál mégis én vagyok a szemét, aki csak felhívná erre a figyelmet. Tehát ha egy gyilkosságot követett volna el azt se jelentsem mert micsoda spicli vagyok?! Ma is tanultam valamit.
2016. aug. 30. 09:32
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

igen, mindenki rád haragudna - mi nem ismerünk titeket, nem ítélkezünk- de hátba támadni valakit névtelenül nem vezet jóra, ez tapasztalat. Kiderül és téged tartanak "szemétkedőnek" és mindenképp IRIGYNEK!!, nem azt, aki egy évfolyamdolgozatban (azért az nem egy hú de hatalmas valami...) nem adott meg forrást.

Nemesebb lenne a "bosszú", és nem lenne rád nézve káros következménye (sőt!) 9 ha te egy magasabb szintű dolgozatot írnál és beköttetnéd büszkén.

2016. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
A Kádár és Rákosi korszakban besúgónak hívtak volna. Besúgó akarsz lenni?
2016. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Ő követett el bűnt. Majd megtorolja isten, a sors, az élet, a karma -nevezzük akárhogy-, de nem te. Amúgy is undorító az árulkodás. Vagy...legyél besúgó, de akkor ismerd el h személyeskedésből és rosszindulatból teszed, és ne próbálj az igazsággal takarózni.
2016. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 EagleHUN ***** válasza:

8-as a valóban súlyos bűncselekményeknél szükséges és fontos is a bejelentés, akkor az is besúgó aki gyilkosságot vagy hasonlót jelent?

Mindenkinek más az értékítélete (határa), hogy mettől számít neki besúgásnak egy dolog és meddig állampolgári kötelességnek!

Nincs rá törvény jelenleg hogy mi az és mi nem az. Te sem ítélheted meg ez alapján a másikat, max véleményed lehet, ami abból fakad hogy más "szinten" vagytok!

2016. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!