Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van mód elállni egy ingatlan...

Van mód elállni egy ingatlan vásárlásától, hogy ha a teljes vételárat kifizettük?

Figyelt kérdés
Illetve lehet-e valakit kötelezni arra, hogy mondjon le a vételár teljes egészéről és az ingatlanról is mondjon le, ha a vételár már a befektető számláján van?
2016. szept. 5. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Mindig van mód, csak lehet, hogy ahhoz már az eladó hozzájárulása kell.


A második részt nem igazán értem...

2016. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fizetés érvényesíti a szerződét, és zárja le a megállapodást, innentől visszaút már nagyon nincs. Új megállapodás, új szerződés. Ha akarja a másik fél is. Kötelezni erre nem lehet.

A befektetős részt én sem értem.

2016. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az eladó cég (nem befektető - rosszul használtam a kifejezést), akitől vettem a lakást, valahogy rávett, hogy álljak el a lakás birtokbavételétől. Amiről egy Deklarációt is tettem. Ez az ott lakóval kapcsolatos egyet-nem-egyezésem miatt történt meg. Ugyanakkor nem akarja aláírni az adásvételi szerződést az eladó cég, ameddig nem fizetem ki a rezsit, meg egyéb ilyen költségeket. Ez az utóbbi még érthető lenne, de azért nem került kifizetésre, mert aki ott lakott a nevemben addig, míg én nem, nem fizette be, azt az összeget amit el is küldtem azért, hogy megtegye a nevemben. Én már nem szándékozok kidobni ismét több száz ezer forintot ezért - az eddigi is kidobott volt. A lakás külföldön van, és egy meghatalmazáson keresztül vettem.
2016. szept. 5. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Deklaráció és egyet-nem-egyezés?


Szerintem fogalmad sincs, mi folyik körülötted, ha ilyen szavakat használsz. De mondjuk kétség kívül szórakoztató ezeket olvasni, szóval felőlem folytasd csak nyugodtan. :D

2016. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"Nyilatkozat" és "egyet-nem-értés" helyen - igen.
2016. szept. 7. 02:04
 6/6 A kérdező kommentje:
helyesen*
2016. szept. 7. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!