Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos rágalmazás ellen...

Súlyos rágalmazás ellen tényleg nem lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Fenyeget és rágalmaz a neten keresztül valaki. Feljelentettem mindkettő miatt már hónapokkal ezelőtt. Most újat talált ki, még pedig, hogy létre fog hozni a nevemmel és a fényképemmel egy Facebook fiókot, és onnan fog embereket, gyerekeket zaklatni, bombával fenyegetni, stb.

Tudom, erre azt mondjátok, hogy IP cím alapján megtalálja a rendőrség. Hát nem! A feljelentésem miatt keresik, s bár tudják tőlem a nevét, a telefonszámát és az e-mail címét, még sem találják!


Egyszóval egy ilyen rágalmazás, fenyegetés ellen nem lehet tenni semmit? Mit tegyek, ha tényleg a nevemben fog zaklatni embereket, ne adj Isten, gyerekeket, például obszcén módon (aztán mondjuk felrakja az internetre, mint ha én lettem volna)?



2016. szept. 8. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Még sok választ kaphatsz, de vagy nem lesz igaz, vagy az elsőt fogja ismételni.
2016. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pedig feljelentettem a zsarukat, mert "meggyilkollak", "elvágom a torkod", "kifigyellek és kivégezlek" szavak szerintük nem merítik a BTK 222§ zaklatás vétségét. Mi lett az eredménye? A mundér védte a mundért, a kapitány úgy látta, hogy rendben zajlik a nyomozás. Elém állt az előadó, és belemondta a képembe, hogy ezek a szavak nem merítik ki a zaklatást.


Abban hibát követtem el, hogy nem panaszoltam meg a nyomozást ismeretlen tettes miatt lezáró határozatot.


Viszont átadtam a dolgot az ügyvédemnek, aki - és itt ráérzett az első - politikus. Igaz, hogy most nem praktizálhat, de az irodája működik.

2016. szept. 8. 15:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg leírnád, hogy ki-mivel-hogyan-mióta-miért rágalmaz illetve fenyeget?
2016. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!