Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menyi a nagykorúság határa...

Vicsi,vicsu kérdése:

Menyi a nagykorúság határa jogilag ha tartósan beteg gyermekröl van szó?

Figyelt kérdés
Én pár napja últam el 18 éves, és sok embertöl hallotam hogy mivel tartósan beteg vagyok (belsőszervi betegség nem értelmi fogyatékosság vagy ilyenek) 23 éves koromig a szölők felelősek értem.. Nem ígényelek semiféle gondozást 100% os életet élek csak anyi hogy a lépem több vörösvérsejtet pusztít el mint amenyit kéne, nem kell vele többet foglalkozni mint egy lisztérzékenységgel és még így is 23 éves korig tart a szülői felelőség jogilag?? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. szept. 8. 22:13
 1/3 anonim válasza:
66%

Szó sincs ilyenről!

Magadért vagy felelős, a szüleidre nem háríthatod ezt 18 éves korod után!

Ez a törvény csak arról szól, hogy ha még iskolába jársz, középiskolába mielőtt még ezt is félreérted, akkor addig jár utánad családi pótlék. Ennyi és nem több.

2016. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól hallotad. Nagykorú vagy.
2016. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A "nagykorúság" "határa" mindig ugyanaz: alapesetben 18 év, házasságkötés esetén 16.

Nagykorúakat szükség esetén gondnokság alá lehet helyezni, ami a cselekvőképességüket korlátozza. (Nem a nagykorúságukat!)


Egyébként helyesen úgy van, hogy 14 évesen korlátozottan cselekvőképessé válik, 18 évesen pedig teljesen cselekvőképessé (házasságkötés esetén 16 évesen), kivétel ezek alól a cselekvőképességet teljesen vagy részben korlátozó gondnokság alá helyezés, amit csak bíróság tehet, jogerős ítélettel, indokolással.


A büntethetőségi korhatár általános mértéke 14 év, kivételesen egyes bűncselekmények esetén 12 év.

2016. szept. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!