Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy férfia válás után elad...

Ha egy férfia válás után elad egy saját tulajdonában lévő ingatlant, akkor az abból befolyó x százalékot köteles a gyerektartásba betenni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2016. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2016. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek ahhoz, hogy férfi-e?
2016. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemi alapú diszkrimináció miatt.
2016. szept. 10. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:

A nemi hovatartozás itt nem használható tulajdonság. Akkor se, ha valakinek ilyen félelmei vannak.

A válás érvényességének kitétele a gyerek elhelyezése és a másik szülő kötelezettségei és jogai. A gyerektartás mértékét többnyire jövedelemhez kötik, de pontos választ ne itt, hanem a saját válásod kitételei között keress.

Ha a jövedelem függvénye, akkor tudd: az ingatlan eladásából származó bevétel speciális jövedelem. Külön jogszabályok vonatkoznak rá.

2016. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A nemi hovatartozás itt nem használható tulajdonság. Akkor se, ha valakinek ilyen félelmei vannak."


Papíron nem. A joggyakorlat viszont egész más

De te ehhez még vagy túl fiatal vagy. Vagy pedig nő aki szándékosan hazudik.

2016. szept. 10. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha ekkora nőgyűlölő vagy, akkor minek csináltál gyereket? Amúgy meg hallottam már ezt a "szegény elnyomott férfiak" dolgot, mert milyen sok gyerektartást kell fizetnie, de ha mondjuk szóba kerül, hogy éljen nála a gyerek, attól elzárkózik. Ja, és nem vagyok nő. De mindegy is, ez nem is tartozik a témához.
2016. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha ekkora nőgyűlölő vagy"

Csak ennyit olvastam el a kommentedből, mielőtt jelentettem.


Tehát nő vagy. Tudod jól, hogy mi a helyzet, és érdekedben áll megtéveszteni... kiket is?

No mindegy.

2016. szept. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!