Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasság előtt van az egyik...

Házasság előtt van az egyik félnek saját tulajdonú lakása, akkor egy esetlegesen válásnál 50-50 % tulajdonjoggá alakul?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem tartozik a közös vagyonhoz, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik.


"a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;"


Ezekszerint a kérdésemre a válasz nem.


Azonban más válaszokat is hallottam, szóval most abszolút nem tudom mi az igazság.



2015. nov. 21. 06:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Ne hallgass más válaszokra, ez a helyes. Az ingóságokra persze más érvényes.
2015. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakás mindig is annak a magánvagyona marad, akié a házasság elött volt, söt ha eladja és az árából más tartós vagyontárgyat vesz, vagy az árát a banka teszi, az is a saját vagyona marad.


Viszont a házasság alatt történö nagyobb költségek (hiteltörlesztés, felújítás) értéke közös szerzemény, azaz ezt az értékkölünbözetet felezik válásnál.

2015. nov. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Azert nem ilyen egyszeru a tortenet, van par buktato, legjobb egy jol megfogalmazott hazassagi szerzodes.

Ha tortenik a masik fel lakasan erteknovelo beruhazas akkor akar tulajdon jogot is szerezhet az addig nem tulajdonos.

Ha a valaskor kiskoru gyermekek is vannak az is megbonyolithatja az ugyet. Pl. a ferj tulajdonaban van a lakas, a felesegnek itelik a gyerekek felugyeleti jogat es nincs biztositva a lakhatas, akkor elkepzelheto, hogy a gyerekek lakhatasanak biztositasa miatt a feleseg es a gyerekek reszere itel lakashasznalatot a birosag tulajdonjog nelkul is.

2015. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

"a legjobb egy jol megfogalmazott házassági szerződés."


Milyen ironikus, egy házasság éppen a bizalomról szól, nem is értem az olyan embereket akik már azon gondolkoznak, mi lesz akkor majd amikor vége lesz a házasságnak, úgy, hogy 1 percet nem voltak még házasok. Az ilyen ember miért akar egyáltalán megházasodni?

Nem kötelező, házasság nélkül is együtt lehet élni.

2015. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ironikus vagy nem, tájékozódni még lehet. A mai világban rengeteg embert tettek már tönkre és többnyire a nők, hozzáteszem okosan=kegyetlenül!


Nem tudhatod, hogy 10, 20 év múlva milyen lesz a viszonyotok, min vesztek össze, stb...


Ha te fizetted a lakásodat, biztosan nem örülnél ha a felét elvinnék a semmiért...

2015. nov. 23. 09:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de 10-20 év múlva már nem sok jelentösége lehet a dolognak, mert addigra annyit költötök rá a házasság alatt, hogy addigra közös vagyon lesz az értéke jó része.
2015. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4-es nem ertek veled egyet.

Nagyon nagy az eselye minden megkotott hazassagnak arra, hogy valassal vegzodjon, ha jol emlekszem az utoljara olvasott szamadatra akkor 47%, tehat nagyon is kezenfekvo felkeszulni az ilyenre is egy hazassagi szerzodessel, ha vagyonkulonbseg van.

Ugy 25 eve vezetek balesetmentessen evi 15-20ezer km-t, de megis kotok biztositast az automra,mert barmi megtortenhet, nem akarok egy esetleges baleset miatt ujra megvenni az automat.

2015. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bennem akkor is a bizalmatlanság érzését kelti, hogy már az elején arra gondoljak, hogy mi lesz, hogy ha majd vége lesz, akkor el sem kezdem ezt férfi ként mondom. Az, hogy gondolsz rá magasabb pénzügyi intelligenciára vall, de egy autót egy házassággal szerintem nem kellene összehasonlítani. Én konzervatívan gondolkozok ebben a házasság témában, férfi ként pedig úgy vagyok vele, hogy anyagilag többet kell beletennem egy kapcsolatba mint egy nőnek. Egy nőnek pedig másban kell többet beletennie. Viszont ez miatt nem akarok egy házasságot az anyagiakra alapozni, amúgy amid már meg van házasság előtt az csak a tiéd, amit közösen szereztek annak a fele illet meg téged. Az élet nem csak a pénzről szól.
2015. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as el vagy varázsolva.


Mondok egy példát. Van egy kb. 8 millió forintos lakásod. Megismerkedsz egy lánnyal, összeköltöztök, majd elveszed feleségül. 1-2 év múlva vagy 15-20 év múlva, de igazából ennek nincsen jelentősége, véget ér a kapcsolat.


A te munkád által megvásárolt 8 milliós lakás fele "elveszik", így vagy jelenlegi érték felét kifizeted, vagy eladjátok és feleztek. Persze egy idő után mindenki tesz egy kapcsolatba anyagilag is, na de 8 milliót nem fog behozni senki. Ez nem anyagi kérdés, egyszerűen ebben is bele kell gondolni!

2015. nov. 23. 20:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem értem amit írsz persze, lehet, hogy én vagyok rosszul tájékozott. Ha van egy ingatlan a neveden akkor az csak a tiéd akkor is ha megházasodsz. Persze biztos vannak speciális esetek ha a párod is költ rá stb. Viszont ebben az esetben miért is volna baj ha járna neki belőle?
2015. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!