Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számítógépes boltban átvert...

Számítógépes boltban átvert az eladó mit csináljak? Fogyasztóvédelemnél kell bejelenteni az ilyet?

Figyelt kérdés

Van egy laptopja ismerősömnek amiben rossz az aksi. Elvitte neki javíttatni.

Újratelepítette, és elkért tizenikszezer pénzt, de az aksi mindig nem jó, félig tőltötnek jelezte, de ha kihúztuk áramból akkor kikapcsol. Visszavitte neki pár hete, múlthéten rákérdezett azt mondja regeneráltatni küldte az aksit....

1. Mért rakja újra ha az aksi a rossz?

(esetleg BootOSes cuccalz nem tudja megoldani?)

2. Sérült volt a burkolat, valszeg szét is szedte, nem kell szétszedni ilyenért tudtommal. (mint mérnökinfos gondolom...).

3. Valszeg túlárammal töltötte, és azért jelzi töltöttnek, mivan akkor ha szétb@ssza a töltésvezérlőt és miközben hálózaton van ránkgyúlad lakással együtt.

4. Namost a li-ion aksik amik a laptopokban és egyebekben vannak 300x tölthetők ezt felügyeli a töltésvezérlő, kizárólag savas akkumulátorokat lehet regenerálni, li-ion os aksikat működésükből kifolyólag nem!

Ezért a regenerálos hantáért megint elkér egy csomó pénzt szerintem.

Az ilyen eseteket a fogyasztóvédelemnek kell jelenteni?

ha igen akkor hogyan veszem fel velük a kapcsolatot?

olvasgattam fogyasztóvédelmi bírságról, elvileg ha " jogsértés emberi életet, testi épséget vagy egészséget sért vagy veszélyeztet," és "hiszékenységük,.... miatt kiszolgáltatott személy" amik elvileg jelen vannak, mert túláram miatt ha a töltésvezérlő lehal berobban az egész, és mert barátnőm nem ért hozzá és elhiszi amit mond, ezek mentesítik a figyelmeztetés ahol és azonnali bírság kiszabását vonják maguk után?



2016. szept. 15. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"valszeg, valszeg, valszeg"


Sok a "valszeg". Mehettek a fogyasztóvédelemhez, majd pedig az segít megegyezni... Hogyha az eladó (inkább a tulaj...) nem vevő a megegyezésre akkor menjetek a fogyasztóvédelemhez.

2016. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A "valszeg" az hasonló dologra utal (és csak két helyen van ), túláram esetén lehet frekvencia váltó töltő (nem tom mi a magyar neve, váltogatja az impulzust. az is szokta még ilyenkor tölteni), szétszedte esetén, vagy szétszedte vagy csak próbálta. a burkolat nyitott volt 1-2 csavar hiányzott.
2016. szept. 15. 11:00
 3/6 A kérdező kommentje:
!!!! címkének azt írtam be hogy pcbolt, nem tudom mért rakta utána az eu-t , nincs köze az esetnek az említett bolthoz... !!!
2016. szept. 15. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
írd meg a sztorit a Tékozló Homárnak is, ott direkt ilyen esetekkel foglalkoznak
2016. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köztudott, hogy az akkumulátor fogyóeszköz, és "regenerálás" nem létezik. A dolog ott problémás, hogy elvállalt bármit akkumulátorcserén kívül. Nyugodtan jelentheted, bár nem lesz következménye, hiszen ott is emberek dolgoznak, és kényelmesebb fiókba tenni a több ezer hasonló ügy mellé. Egy verőember többet tehet, ha a bosszú a cél.
2016. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Savas aksiknál van de csak élettartalmat nővel, targoncáknál meg ilyesmiknél, utánanéztem 2900 huért csinálja egy pesti cég is pl. de laptop aksit nekik sem látok a kínálatukban :D

Írok homárnak, meg kirakom a város FB-jére vannak rajta pár ezren hátha eljut a tulajhoz, előtte megkérdezem személyesen az eladót, hátha csak én értettem félre valamit... :D kiváncsi vagyok már rá nagyon

2016. szept. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!