Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig pereskedhet az apuka?

Meddig pereskedhet az apuka?

Figyelt kérdés
Terhesen elhagyott "lesz mas apja a gyereknek" cimszoval. Szules utan 1 honappal keresett fel. Eltelt masfel ev. Havonta-2 havonta keresett. Gyerekre soha nem koltott, a gyerek nem ismeri! Elvan idegenekkel igy furan nezve de nem mindig sir nala. De nagyon baratsagos. En hagyom h lassa amikor akarja. O ezt kihasznalva ritkan latogatta 10 percekre. Most beutott valami a fejebe h neki is joga van heti 2 orat vele tolteni. Oke! De csak ugy h kozelbe vagyok! Maskepp nem hagyom mert ismerem! Tudom h az a celja h magahoz edesgeti es elvenne. A kerdesem hogy meddig nyuthat be kerelmet apasagira?! Nem akarom h papiron apja legyen mert nem tartjuk a kapcsolatot szinte es nem akarom h mindenhez o kelljen mert sokszor el se lehet erni meg barmit iger nem tartja be. Valaszokat koszonom. Negativumot kerlek ne! Tudom gyereknek szuksege van az apara is de o nem apa!!!!!

2016. szept. 26. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem: már lejárt a határidő. Apaként be van valaki írva a gyerek születési kivonatába?



4:111. § [A megtámadási határidők]


(1) Az apaság vélelmének megdöntése iránti pert a kiskorú gyermek és az anya a gyámhatóság hozzájárulásával a kiskorú gyermek hároméves koráig indíthatja meg. A többi jogosult az apasági vélelem keletkezésétől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét.


(2) Ha a vélelmezett apa a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tette meg, a vélelem megdöntése iránt a tévedés, megtévesztés felismerésétől, jogellenes fenyegetés esetén a kényszerhelyzet megszűnésétől számított egy éven belül indíthat pert.


(3) Ha az (1)-(2) bekezdés alapján a perindításra a gyermek a nagykorúvá válásáig nem került sor, az ezt követő egy éven belül a gyermek önállóan jogosult a perindításra.


(4) Az a jogosult, aki a megtámadás alapjául szolgáló tényről a rá megállapított határidő kezdete után szerzett tudomást, a tudomásszerzéstől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét.

2016. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Apasági kérelmet bármikor beadhat az apuka, ha azzal akarja az apaságát igazolni vagy cáfolni. Akár felnőtt gyerek esetében is.

A helyedben törvényes úton járnák el. Menj bíróságra, kérj gyerektartást, és a bíró szabja meg a láthatási időt. Így tiszta. Így a gyermek felügyeleti joga is el lesz döntve, hogy melyik szülő nevelje.

2016. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogyha papíron is ő lesz az apa, akkor kötelező lesz gyt-t fizetnie. Ha ez így tudatosul benne, tuti elmegy a kedve a pereskedéstől.
2016. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Papíron képzelt apuka szerepel! ugyan is mondták ha nincs apasági akkor képzelt apát írnak be! ahol úgy emlékszem azt mondták ezen 3 éves koráig lehet változtatni! de nem vagyok benne biztos! nem szeretnék se gyerektartást se azt hogy papíron köze legyen hozzá! nekem nincs itt élhetőségem én szeretnék lépni,egyik ez! és tudom hogy ő nem engedné már csak azért se hogy nekem keresztbe tegyen! Közöltem vele hogy kell akkor minden hónapba fizetnie! és mondta nem megy pereskedni csak ha én nem hagyom nála a gyereket! Egyedül vittem végig a terhességem! egyedül voltam vele idáig is. mindent megadok neki EGYEDÜL! és továbbra is így szeretném mert terveim vannak az életbe hogy jobb legyen mindkettőnknek! ha pedig ő tudna pereskedni itt leszek leragasztva, elfogja vinni! nagyobb lesz ellenem fordítja! és nem tudom hány éves kortól meg saját maga dönthet a gyerek hogy kinél szeretne lenni! és mivel én nem állok úgy anyagilag hogy elkényeztessem, ő valószínű ezt is be vetné hogy magához édesgesse! lényegtelen ebbe bele se akarok gondolni! semmi féle képpen nem akarom hogy papíron az apja legyen! láthatja amikor akarja de rá hagyni nem fogom! én nem bízom benne,és nem is ismeri őt a gyerek.
2016. szept. 26. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megértem az elkeseredésedet, dühödet. De a törvény az törvény. Az apuka kérheti az apasági vizsgálatot bármikor, azzal az indokkal, hogy ő rést akar venni a gyermeke életében mint édesapa.

Ha az apasági vizsgálatnál kiderül, hogy valóban ő a biológiai apa, akkor mindegy, hogy 3 éves vagy 10 éves a gyerek, módosítani fogják.

Persze ez azzal jár, hogy fizetnie kell gyerektartást, 2 hetente láthatás, és a szünetek fele az apáé lesz.

Azért aggódni, hogy a gyermek nagyobb lesz, magához csalja, vagy amikor 15 éves lesz a gyermeked akkor ő akar dönteni, hogy apával vagy veled éljen, nos: Neveld úgy, hogy ilyen eszébe se jusson. A legtöbb értelmes gyerek felfogja már 10 évesen, hogy a felnőtt szülő szereti vagy sem.

2016. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Csak remenykedek hogy nem fog pereskedni! Neki se jo ha fizetnie kell.. ezt tapasztaltam. Es egymasert elunk a gyerekemmel. Nagyon anyas es ez ellen nem is teszek
2016. szept. 26. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Két külön dologról van szó.

1. A biológiai apaság nem megtámadható, mert természeti tény. Ebből következően a biológiai apa bármikor kérheti ennek elismerését. Ez egy elvi dolog. A törvény tehát elismeri apának az apát, mert mást nem tehet.

2. A biológiai apának törvényi kötelezettségei is vannak, amit, ha nem teljesít, elvesztheti apai jogait. A törvény erről rendelkezik.

3. Nem derül ki (itt nem is szükséges), hogy a jog e pillanatban miként minősíti az apa státuszát. Például, van-e gyámja (mert ő teljes apai joggal rendelkezhet). A törvény a jogokat és kötelességeket együtt kezeli, és minden attól függ, hogy a felek ezt mennyire ismerik el. A (biológiai) apasági láthatást nehéz megtagadni (szélsőséges esetekben, illetve bírói végzéssel lehet), de ugyanakkor szabályozzák a módját. Ellentételként a apa teherviselését (gyerektartást) nagyon ajánlatos kérni, sőt, kikényszeríteni. Ez nem a te érdeked, hanem a gyerekedé, tehát rossz, ha a saját szempontjaidat helyezed előtérbe.

4. Minden bírósági kényszer a gyereken csattan. Ha az ő szempontjai fontosak neked, akkor (bármennyire nehéz) megegyezésre törekszel az apával. Láthatás, annak módja, fizetés, és egyebek. És hogy ez szakszerű legyen, érdemes a gyámhatóságot bevonni, praktikusan ott, egy szakértő jelenlétében és segítségével egyezséget kötni. Az apa és gyerek kettesben tartását jogilag nem tudod megakadályozni. Ezért jobb, ha ebben is egyezkedsz. Ha vannak feltételek, akkor azok be nem tartása már ok a változtatásra.

2016. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem akarom h papiron apja legyen mert nem tartjuk a kapcsolatot szinte es nem akarom h mindenhez o kelljen "


De azért a fasza az kellett a lábad közé!

Azt élvezted, mi?

2021. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!