Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jobb lenne mégis, ha lenne...

Jobb lenne mégis, ha lenne halálbüntetés?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyre jobban erre gondolok. teljesen elszörnyedten az ózdi kettős gyilkosságon, főleg hogy nem messze, miskolcon élek, és itt is történik egysmás, akkor mi lehet egy nagyobb városban. rosszul gondolom? de szerintem ma nem büntetnek meg senkit eléggé.
2008. okt. 3. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos egyre többen gondolják így, hogy halálbüntetés kéne, némelyik esetben én is így gondolom. Miskolcon és környékén nagyon sok bűncselekmény történik, mert nagyon sok olyan beállítottságú emberek vannak, akik hajlamosak ilyen dolgokra. Ha nem is halálbüntetés, de mindenkinek ugyan olyan szintű büntetést kellene kapnia, nem pedig az, hogy pl. ő megteheti, mert cigány és neki ez megélhetési bűnözés. Itt a baj sajnos, hogy egy cigánynak igenis több joga van ebben az országban, mint a magyaroknak és ezen kéne nagyon gyorsan változtatni, mert ha nem változtatnak rajta, akkor egyre többen fognak ellenük felháborodni, egyre többen fognak kimenni az utcára és hangot adni ez ellen, és a végén forradalom lesz belőle... Mert ez így nem mehet már sokáig, hogy bizonyos emberek belőlünk élnek.
2008. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés....

Régen, ugyebár volt, de hát aki végrehajtja a büntetést, önmaga is gyilkossá válik, nem? Azt hiszem, voltak ilyen "rutinperek", amikor a hóhért elítélték, de azonnal fel is mentették.

Nekem csak az lenne a dilemmám ezzel, hogy vajon tényleg azt az embert végzik-e ki, aki elkövette azt a bizonyos bűncselekményt? Ha csak 1 millióból 1-szer tévednek, az már önmagában szörnyű lenne!! Amerikában rengeteg ilyen eset fordult elő, hogy ártatlant ítélték el, a szerencsétlen pedig kénytelen volt "bevállalni", mert odakint a maffia várta, tehát valaki úgyis kinyúvasztotta volna...

Amikor ilyen szörnyű gyilkosságokról hallok, őszintén szólva én is azt kívánom, hogy akasszák fel azt a szemétládát, aki elkövette!! Igen, szerintem se büntetnek eléggé M.o-n.

A gyerekgyilkosokat mondjuk akár rám is lehetne bízni, tuti, hogy inkább a villamosszéket választanák az én "módszerem" helyett....!

2008. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Az első válaszolónak üzenem: nem kell, hogy cigány legyen, a távoli rokonságunkban van egy MAGYAR fiú, aki agyonverte a nagymamáját és a nagypapáját 14.000 Ft-ért.... :((((((( Csak ha cigányról van szó, rögtön felkapjuk a fejünket....! Szörnyű ez, akárki követi is el!
2008. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
77%
Ha igazán meg akarnak büntetni valakit, sokkal kegyetlenebb módszer is létezik, mint a halál. (Plusz, ha esetleg tényleg ártatlan az illető, közbe még kiderülhet, és láss csodát, nem ölték meg.) Az életfogytig tartó büntetés, láthatóság megtiltásával pl. borzalmas lehet. Hisz élnek, de SEMMIÉRT, minden értelmét elveszíti az életük, stb... Én hasonló dolgokkal büntetném azt aki igazán megérdemli. Halálbüntetés? Úgy is meghal mindenki egyszer. A 15 éves kislány, aki át akart volna menni a zebrán, de egy elmebeteg ezt nem vette figyelembe... A nagy családdal rendelkező, boldog apuka, akit egyetlen egyszer csípett meg a darázs, de kdierült, hogy allergiás rá és késő volt, mire kórházba ért... Stb. Szerintem elgondolkoztató.
2008. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
akkor legalább télleg olyan börtönök lennének, nem tv-vel meg könyvtárral néhol.meg miskolcon is nap mint nap a börtönnél állnak a cigányok és kiabálnak fel, és úgy beszélgetnek a bent lévőkkel, pedig nem hiszem h lehet, és senki nem küldi el őket onnan.
2008. okt. 3. 14:19
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Nemi erőszak, előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság. Én küldeném az ilyeneket egy mély gödörbe élve eltemetni. Az összes embert aki nemi erőszakott követett el legalábbis kasztrálni kéne, egy ilyen rohadéknak sem szabadna mászkálnia az utcán.

Én úgy vélem hogy az élet szent, és minden embernek szent a joga az élethez amíg más ember életének szentségének jogát meg nem sérti. Onnantól azt az embert megölni nem gyilkosság.

Továbbá. A börtönök iszonyatosan sok pénzbe kerülnek. És ezt a pénzt te meg én fizetjük az adónkból. Ha valaki bűnt követ el, még fizetünk is neki. Szerintem ez nem fair.

2008. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Én kiraknám őket egy lakatlan szigetre, kaja és víz nélkül.... Ennyi. Ne az adófizetők pénzén "könyvtárazzanak" a dutyiban!
2008. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
kényszermunka, az megoldás lenne. A halálbüntetés szerintem nem megoldás. Aki eljut az aljas gyilkolásig, azt agyilag kellene kezelni és nem visszaengedni a társadalomba.
2008. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
96%

Szerintem jobb. És hogy miért? Olvastam egy statisztikát, hogy 6 gyilkosságért elítéltből 4 azt nyilatkozta, ha lenne is halálbüntetés, akkor is ölne. Hát erre hivatkoznak a halálbüntetés ellenzői: nincs visszatartó ereje. Szerintem meg pont azért kellene! Hogy még szabadulásuk előtt mi szabaduljunk meg az újból gyilkolni készülőtől. (Mert egyszer kijönnek, az az életfogytiglan nem mindig tart életfogytig.) Amerikát a demokrácia hazájaként emlegetik, mégis létezik pár államban ez a büntetési forma.

Persze a jogalkotóknak kicsit változtatni kéne a jogszabályokon, véletlenül se forduljon elő olyan eset, hogy ártatlan embert ítéljenek el. Mert erre is volt már példa...

2008. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
77%
Én személy szerint nem szórakoznak egy ilyennel pl ha egy ember aki mondjuk 30éves megerőszakol egy nőt legyen az 12 vagy 20éves nem szórakoznak vele olyannal hogy majd bíróság meg stb ot helybe lelőném... Lehet hogy ez durvának tűnik de én igy gondolom ... Szerintem anno a történelem folyamán nem voltak ilyen jellegű dolgok pl aki lopott annak levágták a kezét és az már biztos nem lopott többet és ez elrettentő példa volt szerintem ...
2008. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!