Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jobb lenne mégis, ha lenne...

Jobb lenne mégis, ha lenne halálbüntetés?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyre jobban erre gondolok. teljesen elszörnyedten az ózdi kettős gyilkosságon, főleg hogy nem messze, miskolcon élek, és itt is történik egysmás, akkor mi lehet egy nagyobb városban. rosszul gondolom? de szerintem ma nem büntetnek meg senkit eléggé.
2008. okt. 3. 00:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Valószínű, hogy a halálbüntetésnek nem sok elrettentő ereje lenne. Évente egy-két embert ítélnének el, akit jó pár évnyi huzavona után esetleg fölakasztanának, ha időközben nem adnának mégis kegyelmet. Inkább a felderítési hatékonyságot kellene növelni. Amíg ennyi az ismeretlen tettes által elkövetett bűncselekmény, minden elkövető azt hiszi, ő is megúszhatja. Például ha már megúsztál három-négy késelést, miért éppen nemi erőszakot ne követnél el? Ha fel is jelentenek, egyáltalán nem biztos, hogy leültetnek érte.
2008. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

Valóban többet érnénk azzal ha a felderítési hatékonyságot ÉS az edukációt javítanánk, de egyrészt az erőforrásaink korlátozottak, továbbá én hiszem azt hogy ha ott lebegne az emberek felett a halálbüntetés akkor kevesebben vetemednének komoly bűncselekményekre.

Az életfogytiglan egyébként szinte egyetlen államban sem tart életfogytig, sőt, a világ egyes segglyukaiban a maximális idő amit életfogytiglan címen kaphat ember 7 év. Hazánkban a maximum az 25 év amit életfogytiglan címen börtönben tölthet az ember, DE! 10 év után feltételesen szabadlábra helyezést kérhet az elítélt.

Szerintem ez egy vicc. A statisztikák szerint a legtöbb börtönből szabadult ember visszaesik a bűnözésbe.


Hollandiában például ha a bíróság életfogytiglani börtönt szab ki akkor az illető ott is rohad meg a börtönben, már csak hullazsákban hagyhatja el az intézményt. Nincs feltételes szabadláb, meg semmi.

2008. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

> Hazánkban a maximum az 25 év amit életfogytiglan címen börtönben tölthet az ember, DE! 10 év után feltételesen szabadlábra helyezést kérhet az elítélt.


Ez az info honnan szarmazik? Tudtommal ilyen rendszer soha nem volt. Mo.-on, de mar semmi nem lepne meg. :)

Korabban ugy volt, h. 20 ev utan lehet feltetelesen szabadlabra bocsajtani. Aztan par eve hoztak be azt a valtoztatast, hogy van tenyleges eletfogytiglan is, es az iteletben a biro megszabhatja, hogy NEM helyezheto felt. szabadlabra, vagy akar azt is, hogy legkorabban mondjuk 25 ev elteltevel lehet.

Tudtommal jelenleg ez a hatalyos.


Most tervezik a buntetojog reformjat, ami eltorolne ugyan a tenyleges eletfogytiglant, mint elore deklaralt buntetest, hanem a buntetesvegrehajtasi-biro dontene el, h. felt.szab.-ra bocsajthato-e.

Ez azt jelentene, hogy nem jarna automatikusan 20 ev utan, ha jol viselkedett a fegyhazban, hanem ha pl. fennall a bunismetles veszelye, vagy varhato, hogy bosszut all valakin, akkor a bv.-biro donthet ugy, hogy benn kell maradnia.

2008. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

a legtöbb esetben jó lenne, ha lenne,

de irtózom a lehetőségtől, hogy akár egy ártatlant is arra ítéljenek (lásd az előző évtizedeinket !)

2009. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne! Főleg a súlyos bűntettekért (pl. különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés)
2009. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A különleges kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok, többszörös gyilkosságok, vagy többszörösen bűntetett előéletű személy újabb bűnetkövetésénél én halálbüntetést adnék.
2009. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A visszaeső, többszöri nemi erőszakért, gyerekek molesztálásért úgyszintén. Természetesen csak ha egyértelműen bizonyítható a dolog.
2009. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos igazad van. Én mindenképpen visszahoznám a halálbüntetést mert igenis van elrettentő ereje. Természetesen ezt a legszigorúbb büntetési formát csak azok kapnák akik képesek voltak az emberélet kioltására. Ha csak 5 erőszakos bűnözőből egyet eltántorít az máris egy életet jelenthet!!! Egy rakás sz*r itt a jogalkotás olyan foltokat kéne itt betömni, hogy csuhaj.
2011. ápr. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 rebel174 válasza:
Halálbüntetés ellen vagyok szerintem ez semmit sem old meg ha már bekövetkezett a tragédia.
2011. ápr. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!