Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy rázhatjuk le a gyámhatósá...

Hogy rázhatjuk le a gyámhatóságot?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy vedelembehelyezési tárgyalás. Egy hónapon belül jön a határozat a dolgokkal (amik szerint gyökerestül meg kell változnom), és ha nem teljesülnek, akkor elvesznek anyáéktól. Tök jól elvagyunk, meg minden, de a családgondozó jajj nem jajj nem igy van, védelembehelyezés kell. Nem szeretnék gyerekotthonba menni, de megváltozni se, mert az már nem én lennék, hanem valaki akit mások formáltak. Magamtól szeretnék változni, nem azért, mert mások rámerőltetik. Legyetek/Legyenek szívesek, ha tudják a választ írjatok/írják meg!

16/L



2016. okt. 7. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahhoz elég súlyos dolgokat kell tenni, hogy a családból kiemeljenek.

Mi az ami miatt ezt akarják?Ez így kevés információ.

2016. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egyszóval : sehogy


am meg ha nem akarod akkor változol

nincs köztes út

2016. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Megis mitakarnak rajatad megvaltoztatni? A szuleidet nem zavarta ez? Lerazni meg ugy razod le h az elvarasaiknak megfeleloen elsz ezentul...ha a gyam jott lehet ez igy a legjobb
2016. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Van egy kis almafam. A vadhajtasokat visszavagtam, a hernyos agakat levagtam, karo melle kotottem, hogy ne nojon gorben, tanyert alakitottam ki a tovenel, hogy ne szaradjon ki. Most van egy termo gyonyoru kis almafam, igaz ez mar nem ugyanaz a fa ami magatol nott volna, esetleg mar ki is pusztult volna, de sokkal jobb. Neki is sokkal jobb.Miert felted magad, hogy az mar nem te leszel? Honnan vagy abban biztos, hogy kar barmit is megvaltoznod, mert az csak ronthat rajtad? Mihez mered magad, hogy nem akarsz valtozni, mert az mar nem te leszel? Minden valtozik korulottunk, semmi sem allando csak a hulyeseg.
2016. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A család gondozó nem hobbiból indít eljárást.

Ha nem akarsz változni, majd átalakulsz a gyermekotthonban. Ennyi.


Ha ide se mered arc és név nélkül leírni, miért szálltak rátok, nem kis dolog lehet.

2016. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Jó stílusban, intelligenciát feltételezhető stílusban írsz.

Látszik, hogy nem vagy buta, a közeg amiben élsz sem lehet tuskó.

Mi a probléma veled, ha a gyámhatóság szükségét érezte megmozdulni? (... ami nem igazán jellemző rájuk.)

Kérlek oszd meg velünk, hátha tudunk segíteni!

2016. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Minden azzal kezdődött, hogy anya és apa összeveszett. Átköltöztünk mamámhoz anya tesóm és én. Egy pár hónap múlva mamám is meg én is összevesztem anyával, merz nem akartam visszamenni apához. Ez volt 2014 őszén. Anyáék utána járkáltak át és próbáltak visszavinni többször is, de én nem hittem benne, hogy apa olyan nagyot változott. Júliusban megelégelték és az itteni családgondozóhoz fordultak, hogy visszatessékeljen. Július 11.én voltam egy rendezvényen, ahova rokonom rokona is jött, egy kicsivel később még egy személyt is megismertem és velük lógtam a nyáron, mondva majd nyár végén visszamegyek, de rokonom rokonával összejöttem, így maradtam itt anyáéknál. A családgondozó még mindig elvárta, hogy járjak hozzá, amit meg is tettem kivéve már suli év vége felé, mert próbáltam feljebbhúzni a jegyeket meg sokszor ott se volt. Így most júliusban összehívott egy esetkonferenciát, amin elmondtak mi lehet a későbbiekben. 2 hét múlva mentünk hozzá apával és anyával. Akkor azt mondta többet nem kell járnunk, csak ha valami mondandónk van neki. Megint 2 hét és anya úgy jött haza tőle, hogx a családgondozó panaszkodott, hogy miért nem járok. Felhívtam, megemlítettem és csak annyit mondott "Most meg ezt mondom!". Ez utan mentem egyszer, de ekkor is felesleges volt, mert csak bementem elmondtam neki minden rendben van és elküldött. Mivel nem jártam, most összehívta ezt a tárgyalást és most itt tartunk. Jól elvagyunk anyáékkal, nem értem minek ez az egész.
2016. okt. 7. 21:03
 8/11 Molyember ***** válasza:
Akkor járjál hozzá...
2016. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ezek a vitak, mikor próbáltak visszavinni, néha már-már elfajultak. Kiabáltunk meg még a többi.
2016. okt. 7. 21:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Megérkezik a hatarozat és többet nem kell. Egy esetmenedzser fog kijárni ellenőrizni.
2016. okt. 7. 21:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!