Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy szüntessék...

Támogatnátok, hogy szüntessék meg a zéró toleranciát az ittas állapotban való vezetés esetében?

Figyelt kérdés

Ismerősökkel kezdtünk vitázni ( nem veszekedni, hanem értelmes emberek módjára beszélgettünk, vitáztunk ), hogy engedélyezni kellene-e. Én azt mondtam hogy nem, sőt szigorítani kellene a rá vonatkozó törvényeket ( ugrik a jogsi, pénzbírság, ugye most ez van, de akár börtön vagy közmunka is lehetne, mint a Skandináv országokban ), ezzel szemben egyik barátom azt mondta, hogy engedélyezni kéne, mivel a magyarok nagy része rendszeresen fogyaszt alkoholt, életünk része. Ő úgy támogatná a legalizálást, mint ahogy Németországban van ( legalábbis az ő állítása szerint ), azaz vezethet az ember, de ha balesetet okoz megtérít minden kárt ( ugye ott ez az egészségügyi ellátást is takarja, nálunk viszont állami TB van ), illetve börtönt is kap / kaphat.


Ezektől elvonatkoztatva ( ez csak egy kis sztorizgatás volt ), nektek mi a véleményetek erről?


2016. okt. 10. 14:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Minimális, minimális, de nehéz besaccolni

Ha meleg van és egész nap nem ettél semmit, esetleg 47 kilós nő vagy, egy sör után úgy beseggelsz, hogy öröm nézni:D Persze, véralkoholszintről beszélünk, nem űrmértékről, de ugye önmagának nehezen méri le az ember, szondája meg nincs mindenkinek


A büntetés persze, legyen elrettentő, de érted... "ittam egy sört, vagyis ha balesetet okozok, akkor jóval nagyobb lesz a büntetésem, mint sör nélkül... hm.. akkor inkább nem okozok balesetet":D csak ez ugye nem akarás kérdése, ezért van köze a zéró toleranciához: büntessék a sörös vezetést, ne a sörös balesetezést.

2016. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
52%

21:

Pontosan ott kezdődik a felelősség, hogy ha tudod magadról, hogy 47 kilós nő vagy, vagy hogy egész nap a tűző melegen kiszáradtál, akkor bizony akkor sem iszol semmit, ha nincs zéró tolerancia. A 47 kilós nő esetében meg még mindig ott tartunk, hogy véralkohol szint, neki 1 sörtől magasabb lesz, tehát kimutatja a szonda, az hogy neked nincs szondád, az egy dolog, de a zéró toleranciának pontosan attól van elrettentő ereje, hogy megállíthatnak, és fújnod kell, ami ugyanúgy fennáll, ha nincs zéró tolerancia, de átlépted a határt. Ha nem akarod, hogy megbüntessenek, ugyanúgy nem fogod súrolni a határt. Ha felelőtlen vagy, akkor meg amúgy sem számít, hogy 0,5 ezrelék vagy 0 a határ.


És amúgy nem is arról van szó, mimt ahogy az egyik kommentelő felvetette, hogy kibírjuk-e egy sör nélkül, ha tudjuk, hogy vezetni kell, hanem ha nem tudod, úgy tudod nem kell, aztán egy sör után közbejön valami. Ilyenkor miért kéne vegzáljon a rendőrség, holott a vezetési képességed ekkora alkoholszintnél (feltételezve, hogy nem 47 hanem mondjuk 90 kilós vagy) még nem romlik.

2016. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként a németeknél vajon miért nincs tömegesen részegen vezetés? Mert ha azzal jössz, hogy más a hozzáállás, akkor miért akarod a mostani hozzáállást konzerválni egy az állampolgárokat alapból felelőtlennek tekintő törvénnyel?
2016. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%

#12

Igen. Ugyanis ma Magyarországon 800 ezer alkoholista van és 2,5 millió nagyivó. Ezt nem én találtam ki, Zacher Gábor mondta kb. egy éve... És igen, vegzáljuk azokat akik alkoholos befolyásoltság alatt vezetnek. S lehet itt Németországi példákkal jönni, csak az a probléma, hogy ez itt nem a német lakosság, ahol megállnak a zebra előtt, hanem a magyar aki inkább rágyorsít, csak hogy ne kelljen megállnia, hogy átengedjen egy gyalogost. Senkiházi tróger parasztok vagyunk, akik nem értenek a szép szóból csak az erőből. Ennyi, end of the story.

2016. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

No, tisztázzunk valamit. Nincs ilyen, hogy "egy sörtől nem tudsz kevésbé vezetni". Az alkohol technikailag egy idegméreg, akkor is ha kis mennyiségben jól esik. A reakcióidődet kis mennyiségben is látványosan emeli, a gátlásokat oldja, a felelősségérzetet elnyomja. Épp emiatt közkedvelt annyira, hogy Magyarországon a mai tendenciák mellett pár év múlva elérjük az egymilliós számot alkoholisták tekintetében. Igen, egy olyan országban, ahol 8 millió 18 év feletti van, lassan 1 millió alkoholista lesz.

Mióta zéró tolerancia van folyamatosan csökken az alkohol okozta balesetek aránya, sőt a balesetek száma összességében is csökkenő tendenciát mutat. Abszolút nem támogatom, hogy eltöröljék a zéró toleranciát, végre egyszer valamit jól csinálunk.


De most a tényektől elvonatkoztatva: neked miért fáj annyira, hogy vezetés előtt pár órával nem ihatsz egy sört? Nem kellene az alkohol életedben betöltött szerepén elmélkedned kicsit? Ha ennyire beépült az alkohol az életedbe az hatalmas probléma.

2016. okt. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

24:

Tudtam, hogy ez lesz a reakció. Szóval akkor tekintsük az állampolgárokat gyerekeknek, aztán érveljünk azzal, hogy gyerekek.


25:

Hol írtam, hogy vezetés előtt söröznék? Én azt írtam, hogy megengednék egy minimális véralkoholazintet. Nem rólam szól ez a történet. Nem mindenki olyan, hogy csak magából indul ki. A prostitúció szabályozását is enyhíteném, meg a marihuánát is legalizálnámy holott sem krvázni, sem füvezni nem áll szándékomban.


Másrészt mint írtam, a dolog nem úgy néz ki normális, nem alkoholista embereknél, hogy nem bírja ki alkohol nélkül, és csak azért is iszik vezetés előtt, hanem úgy, hogy megivott már egy sört, mikor kiderül, hogy vezetni kéne. Akkor jön a mérlegelés, nem fordítva. Fordítva is lehet, csak akkor ott már súlyos alkohol problémák vannak.

2016. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem a személyes érintettségem nem csak azért nem merül fel, mert ritkán iszok alkoholt, hanem azért is, mert még ennél is ritkábban vezetek. Nincs is autóm, mióta Pesten élünk, mert itt felesleges.
2016. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Másrészt mint írtam, a dolog nem úgy néz ki normális, nem alkoholista embereknél, hogy nem bírja ki alkohol nélkül, és csak azért is iszik vezetés előtt, hanem úgy, hogy megivott már egy sört, mikor kiderül, hogy vezetni kéne. Akkor jön a mérlegelés, nem fordítva. Fordítva is lehet, csak akkor ott már súlyos alkohol problémák vannak."


A prostitúciónak itthon is létezik legálisan művelhető változata, csak akkor ugye adót kéne fizetni. A mariskát is felőlem legalizálhatják, de ugyan úgy mindenki a dílertől venné, mert ő nem ad számlát.

Ha meg megivott egy sört és vezetni kéne, akkor inkább ne veszélyeztessen azért százakat az utakon, mert nagyon "muszáj" beugrani Ilikéért a szomszéd faluba.

2016. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!