Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Amerikában vezetés közben...

Ha Amerikában vezetés közben még az úton van baj (megcsúszok, vagy akár nem is vezetői hanem műszaki hiba miatt letérek az útról), és így repülök be egy kertbe/házba, azt is végezhetem lelőve?

Figyelt kérdés
Vagy előbb kérdezi meg a normális ember ott, hogy "Are you ok?" vagy "Are you alright?"

2016. okt. 21. 13:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
azért fogalmaztam úgy a kérdést, mert fele olyan hossz esetén azt hinnétek, hogy direkt hajtanék magánterületre, sajna ilyen a mentalitása a legtöbb oldallátogatónak (pl a "feljelentenek/megbüntetnek-e ezért vagy azért" kérdésekre "elkapnak, ne félj" szokott lenni az első válasz)
2016. okt. 21. 13:34
 2/19 A kérdező kommentje:

fele olyan hossz alatt azt értem, ha a Kérdés ()-es része maradt volna ki...


Leírás kiegészítése: tudom, hogy a legtöbb magyar pont nem ilyen, örüljek ha nem kívánnak a pokolba amiért elb...tam a kerítését/vakolatát... csak hát a legtöbb amcsi bizony nem magyar

2016. okt. 21. 13:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1) ez MO, szóval rossz helyen teszed fel a kérdésed

2) a fegyveres dili főleg a déli államokra jellemző, szóval a kérdést pontosítani kellene

3) de röviden válaszolva, ha csak nem vagy fekete, nagy eséllyel mentőt hívnak és nem golyót fogsz kapni.

2016. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

utolsó:

a 2-3. pontok jók, az első csak enyhe pontosításra szorul:

csak azért tettem fel rossz helyen a kérdést, mert Mon vagyunk? (bele van írva a kérdésbe, hogy Amerikáról van szó, sehol se "itt"-et használtam)

vagy ha tényleg ne Mo-n tegyek fel amerikai kérdést, talán várjak amíg valóban oda jutok, és csak azután kérdezzem meg egy ottanitól?

2016. okt. 21. 14:35
 5/19 anonim ***** válasza:
Törvény és jogban tetted fel, miközben az államot sem nevezted, így nehéz megmondani.
2016. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor általában a lakók azonnal ösztüzet indatanak. Az apuka, anyuka, de még a kisgyerek és a nagymama nagypapa is és a kutyákat is ráengedik és amint teljesen megsemmisült az ellenség elfoglalják az autót és az ő házát. Szerinted ők mitől ilyen gazdagok? így szerzik a vagyont. Ez a természetes kiválasztódás!
2016. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
jól van na, tényleg nem neveztem mondjuk Arizonát vagy Utah-t vagy Kaliforniát, de hát eleve honnan tudnám, hogy melyikbe jutok egyáltalán... (de legalább Amerika ott volt :) erről jut eszembe, csodálom, hogy legalább azt nem írta senki az utolsó frissítésemig=14:55-ig, hogy mi van Kanadában/Brazíliában/Mexikóban, az is Amerika földrész xD de amúgy igen, az USÁ-ra gondoltam mint országra)
2016. okt. 21. 14:59
 8/19 anonim ***** válasza:

"jól van na, tényleg nem neveztem mondjuk Arizonát vagy Utah-t vagy Kaliforniát, de hát eleve honnan tudnám, hogy melyikbe jutok egyáltalán... (de legalább Amerika ott volt :) "


De az USA-ban államonként eltérő a jogszabályozás, fegyvertartás stb. így pontosítás nélkül lehetetlen megmondani.

2016. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"vagy ha tényleg ne Mo-n tegyek fel amerikai kérdést, talán várjak amíg valóban oda jutok, és csak azután kérdezzem meg egy ottanitól?"


Mi lenne, ha Magyarországról egy tennél fel egy kérdést hasonló, de amerikai honlapokon. Valószínűleg pontosabb képet tudnak adni.

2016. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A Déli államokban és a régi vadnyugat területén sokkal lazább a fegyvertartás, de a nagyvárosokban pl szigrúbb és a keleti parton is. De ez tényleg államonként sőt akár megyénként is változhat.


AZ USA törvényei nem tú egyszerűek.

2016. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!